Back To Top

CÜNEYT YEMENİCİ, SEÇİM YASAKLARINI HİÇE SAYIYOR…

CÜNEYT YEMENİCİ, SEÇİM YASAKLARINI HİÇE SAYIYOR…

 - 6 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -23.3.2019
CÜNEYT YEMENİCİ, SEÇİM YASAKLARINI HİÇE SAYIYOR…
- A +

 Seçim yasaklarının başlamasına rağmen,  yasayı hiçe sayan AK Parti Belediye Başkan adayı Cüneyt Yemenici, başkanlığını yaptığı belediyeye ait SMS hattından, Pazar günü 15 temmuz Parkında yapılacak konser için vatandaşlara mesaj atıyor.

Konser ve mangal partisinin belediye bütçesinden yapıldığı kuşkusu yaratan paylaşım nedeniyle,  devlet ve belediye kaynaklarını seçim propagandası içi tepe tepe kullanan AK Parti adayı Cüneyt Yemenici’ye sosyal medyadan tepki yağıyor.

SEÇİM YASAKLARI

Seçim propagandasının başlangıç tarihinden oy verme gününü takip eden güne kadar olan süre içinde, devlet, katma bütçeli idareler, il özel idareleri, belediyeler ile bunlara bağlı daire ve müesseseler, iktisadi devlet teşekkülleri ve bunların kurdukları müesseseler ve ortaklıkları ile diğer kamu tüzel kişilikleri ve Bankacılık Kanunu'na tabi teşekküllere ait kaynaklardan yapılan iş ve hizmetler dolayısıyla (açılış ve temel atma dahil) törenler tertiplenmesi, nutuklar söylenmesi, demeçler verilmesi ve bunlar hakkında her türlü vasıtayla yayınlarda bulunulması yasak olacak.

Söz konusu kuruluşlar ile kamu yararına çalışan dernek ve vakıflar, seçmenin oyunu etkileyebilecek girişimlerde bulunamayacak.

Yorumlar

Yorumlar
işiniz gücünün insan karalamak satılmışlar sizi! Allahınızdan bulun.
PAŞALAR GOCUNMAYIN... CÜNEYT BAŞKAN UNUTMAYIN BELEDİYE BAŞKANI... BUNU YAPMASI KADAR DOĞAL NE OLABİLİR...
al birini vur ötekine Allah korkusu haram korkusu kalmamış bunlarda
tamam anladık tarafsınız da birazda adaletli olun ama suç bizde sizin gibi habercilerin haberini okuyoruz yazık. ben söyleyeyim hiç bir şekilde belediye bütçesinden 1 tl bile kullanılmamıştır bütün organizasyonu başkan cebinden yapıyor. bunu siz daha iyi biliyorsunuz seçim çalışmasında 1 tl nin bile belediyeden kullanılmadığını
Arf 3/23/2019 -
Sen bugune kadar konser yapma kimseye selam verme mangal etkinliği yapma son bi hafta yap yemezler yemezler.
REZZAN 23.3.2019 - 20:10:13
BUGUN OKAN YANMAZ MEYDANDA SOĞUK DÖNER DAĞITTI O YASAK DEGILMIYDI :)