Back To Top
SAKLI İTTİFAKA RAĞMEN BU SEFER …

SAKLI İTTİFAKA RAĞMEN BU SEFER …

 - 10 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -14.3.2019
 SAKLI İTTİFAKA RAĞMEN BU SEFER …
- A +

İktidar belediyesi 5 yıl boyunca Akçakoca halkının beklentilerini karşıladı mı diye sorarsak cevap zaten ortada duruyor deriz.

Bu konuya biraz değinelim. Akçakoca halkı CHP’li bir belediye başkanı ile 5 yıllık bir dönem yaşadıktan sonra AKP’den beklentisi iki katı hizmet ve büyüyen, gelişen bir Akçakoca idi. Nerdeyse hiç bir Akçakocalı Cüneyt Yemeniciye oy vermedi, AKP ye oy verdi.

İktidarın para musluğunu Akçakoca’ya akıtıp şehrimizi daha ileriye taşıyacağı düşündüğü için seçmenler böyle bir tercihte bulundu.

Burada insanın aklına şu soru geliyor:

Cüneyt Yemenici iktidar partisinin belediyesi olma avantajını değerlendiremedi mi?

Bunun üzerinde uzun uzadıya durmak ve düşünmek gerekir.

Kendi yandaşlarıyla beraber belediye de öyle bir çember oluşturdu ki, asli görevi olan halka daha iyi hizmet vermeyi unutup yandaşlarını ihya etme gayreti öne çıktı.

Bu olaylarda halkın gözünün açılmasına sebep oldu, öyle ki;

Esnafla kavgaya tutuşan, dolaplara tekme atarak halka hizmet ettiğini düşünen, kalpleri kırma şampiyonu olarak halkın tepkisini toplayan ve bu nedenle seçim kaybetmiş Fikret Albayrak’ın bile tekrar belediye başkanlığı hayallerine kapılmasına zemin hazırlamıştır Cüneyt Yemenici.

Peki, AKP teşkilatı halkın tepkisini toplamış bir belediye başkanını tekrar neden aday gösterdi?

Akçakoca halkı iktidar belediyesi olmanın onlara hizmet olarak geri dönmeyeceğini 5 yıllık süreçte gördü.

Bunu sonucunda bu seçimlerde AKP’nin kazanmayacağı düşünüldüğünden,  kaybedilecek bir belediye başkanlığı seçimi için hiç kimse adaylık koymadı, eldekilerin en iyisi kanaatiyle tekrar Cüneyt Yemenici ile yürüme kararı aldı AKP’nin üst düzey yöneticileri.

Cüneyt Yemenici’nin tekrar adaylığı müteahhit firmalarca ve beton lobisince hoş karşılandı.

Geçtiğimiz günlerde bir web tv programında Fikret Albayrak’ın  Cüneyt Yemenici’yi öven sözleri dikkatimi çekti. Acaba seçimi kaybedebileceğini düşünen Fikret Albayrak, Okan Yanmaz kazanacağına Cüneyt Yemenici başkan olsun diye Cüneyt Yemenici’yi destekleme kararı mı aldı?

Cüneyt Yemenici, Fikret Albayrak ittifakı mı kuruldu?

Eğer ortada böyle bir ittifak varsa, bu saklı ittifaka rağmen;  halkı arkasına almış, hiç kimsenin kalbini bu güne kadar kırmadan gönüllerde taht kurmuş, gümbür gümbür belediye başkanı olma yolunda ilerleyen Okan Yanmaz, 31 Mart akşamı her iki adayı da sandığa gömerek “BU SEFER OKAN” sloganlarıyla Akçakoca’yı inletecek bir halk ordusuyla birlikte Akçakoca Belediye Başkanlığı koltuğuna oturacaktır.

Arkasında “Sen Akçakoca için ne istersen ben onu söke söke iktidardan alırım” diyen,” İktidar neyse biz de oyuz” diyen sağlam bir vekili Ümit Yılmaz’ı arkasına alan Okan Yanmaz’ın söz verip de yapamayacağı hiçbir iş yoktur.

31 Mart akşamı Akçakoca Belediyesinde başarılı icraatlarıyla tarih yazacak olan Okan Yanmaz devri başlayacaktır.

Fikret Albayrak ve Cüneyt Yemenici devirleri tarihin soluk sayfalarına karışacaktır.

Fatih TOPAL

Yorumlar

Yorumlar
Akçakoca Bey 15.3.2019 - 11:27:49
Bu arkadaş neye göre kime göre fenomen?
Fatih topal neden yorumları işine geldiği gibi yayinliiyon eleştiriye tahammülün yokmu. O zaman yazmayacan ..
Fikret sen partililerini kullanmaya devam et bakalım seçimden sonra seni partiye sokmayacaklar
aydın 14.3.2019 - 17:40:01
mevcut başkanı yanındakileri korku salmış CÜNEYT GÜLMEYİ BİLİR TAKLİTTEDE İYİDİR .ŞENER ŞENİ ACYİP TAKLİTİNİDE YAPAR AMA CÜNEYT YETER ARTIK ....SON CIRPINIŞLARIN SONUÇ VERMEYECEK SEN DE KÖYÜNE DÖNECEN BİR ŞEKİLDE .....BU SEFER OKAN......AZ KALDI
Hamsiyi karadenizde gordumde mevcut baskanı hic halkın icinde gormedim ne yazikki neyi fark ettim biliyonmu baskan gulmeyi biliyormustu megersem yemezler bu sefer m. Okan yanmaz
CHP ve AKP adayı birbirine, muhalefet edeceğine birbirlerini övüyorlar, hala Anlamıyor musunuz... ERDOĞAN KAYBETSİN İSTİYORLAR...
ali kemal 14.3.2019 - 09:57:47
hamsi kavağa çıkarsa okan da başkan olur... ya kardeşim, şişirmeleriniz sonuç vermeyecek, milleti uyutmayın ya.. akçakoca kararını verdi.CÜNEYT LE DEVAM.
hükmü koyacak olan aklı hür vicdanı hür olan akçakoca seçmenidir.kim kiminle ittifak yaparsa yapsın.bırakalım dolaplar dönsün.kim fırıldak kim dürüst ortaya çıksın.
mintaksla canım mintaksla
Söylediklerinize harfi harfine katılıyorum.
yeni