Back To Top
Her köye bekçi geliyor...

Her köye bekçi geliyor...

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -13.3.2019
Her köye bekçi geliyor...
- A +

Köylere bekçi alımı yapılacak! Bakan Soylu'dan 'köy bekçisi alımı' açıklaması

 Bekçi alımı ile ilgili bir ilk yaşanacağına dair açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, bir ilke imza atarak 2019 yılı için köylere bekçi alımı yapacaklarını söyledi. 

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yerel seçim çalışmaları ile ilgili gittiği Kızılcahamam'da bekçi alımları ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, 2019 yılı için bir ilke imza atarak, köylere bekçi alımı konusunda bazı açıklamalarda bulundu. Köy bekçisi statüsünde çalışacak adaylardan ne gibi şartlar aranacağı, köy bekçiliğine kimlerin başvurubileceği gibi konuların önümüzdeki gündelerde, yapılacak açıklamalarla açığa kavuşması bekleniyor. 

Bakan Soylu yaptığı daha önceki yaptığı açıklamalarda 8 bin yeni bekçi alımı yapılacağını ve bu yeni alımla birlikte bir ilke imza atacaklarını söylemişti. 

KÖYLERE DE BEKÇİ ALINACAK

Bakan Soylu yaptığı açıklamada Ankara ve İstanbul 'da bazı bölgelerdeki köylere de bekçi alımı yapılacağını söyledi. 

SADECE İL VE İLÇELERDE ALIM YAPILIYORDU

Daha önce yapılan alımlarda bekçiler şehir merkezlerinde ve ilçe merkezlerinde istihdam ediliyordu. 

 Köy bekçisi alımı ile ilgili nasıl bir sürecin başlatılacağı, kimlerin köy bekçisi alımına başvurabileceğine dair önümüzde ki günlerde açıklama yapılması bekleniyor.

Yorumlar

Yorumlar
Habercilik anlayışları farklı. Yok Bakkalcı amcanın gol sevinci, yok köpeği kurtaran adam gibi habercilik anlayışından uzak habercülük anlayışı var. Yapamazlar...
RAMCO 14.3.2019 - 18:23:16
SAYIN HABER YAPAN ARKADAŞ ŞU 6 TANE YENİ BEKÇİ ALINDI BİR BAKIN HANGİ KÖYDEN BİRDE MİİLİ SPOR KAMPLARINA BEŞ TANE GÜVENLİK ALINICAK BUGÜN YARIN MULAKATA CAGRILACAK ..KİMİN NESİ KİMİN FESİ OLDUGUNU BİR BAKIN ARAŞTIRIN ARAŞTIRMAK HABER YAPMAK SİZİN İŞİNİZ...
yeni