Back To Top
Yılmaz'dan Özlü'ye...Bırak 15 bini, Bakanlığında Kaç Düzceliye İş Verdin?

Yılmaz'dan Özlü'ye...Bırak 15 bini, Bakanlığında Kaç Düzceliye İş Verdin?

 - 9 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -2.3.2019
Yılmaz'dan Özlü'ye...Bırak 15 bini, Bakanlığında Kaç Düzceliye İş Verdin?
- A +

 MHP Kaynaşlı Belediye Başkan Adayı Birol Şahin, proje tanıtım töreninde ilçe halkı ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantıda konuşan Milletvekili Ümit Yılmaz  AK Parti  Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’yü eleştirdi. 

Kaynaşlı Kızılay Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen proje tanıtım töreninde, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kaynaşlı Belediye Başkan Adayı Birol Şahin ilçe halkıyla buluştu. Törene, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu katılım sağlarken, AK Parti eski İlçe Başkanı Saim Özkan, AK Parti’den belediye başkanlığına aday adayı olmuş isimlerden Ahmet Türkmen ve Osman Altınışık da salonda yer aldı. Gerçekleştirilen tanıtım toplantısı, Milletvekili Ümit Yılmaz ve İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun, AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır’ı hedef alan konuşmalarıyla başladı. Daha sonrasında yoğun bir alkış ve coşkuyla kürsüye çıkan Belediye Başkan adayı Birol Şahin’de Çakır’ın açıklamaları hakkında konuştu ve Erol Bayraktar’ın aday gösterilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

 “Bu Millet kimin testiyi kırdığını iyi bilir”

Cumhur İttifakı’na verdikleri önemi dile getiren MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır’ın Kaynaşlı’da kullandığı ifadelerine ilişkin şöyle konuştu: “Cumhur İttifakı’nı ne kadar önemsediğimizi, her zaman dik duruşumuzla gösteriyoruz. Ama siz bizim adayımıza, Kaynaşlı’nın yetiştirmiş olduğu, Kaynaşlı’ya hizmet aşkıyla yanan, Kaynaşlı’nın çocuğuna, çıkıp da Kaynaşlıların önünde ‘testiyi verseniz kırar’ derseniz, bu millet kimin testiyi kırıp, kimin eve su getirdiğini çok güzel takdir eder, o zaman kırdığınız testileri hep beraber görürsünüz.”

“15 Düzceliyi işe aldın mı?

AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Özlü’yü de eleştiren Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Faruk Özlü, eski bakan geldi buraya. Size de atmıştır ‘15 bin kişilik istihdam sağlayacağım’ diye. Yahu bakanken 15 Düzceliyi işe aldın mı? Bakanlığa gittiğinizde bir tane Düzceli var mı? Yok. Ama şimdi 15 bin kişiye istihdam sağlayacaksınız. “Reis-i Cumhur’umuzun çizdiği çizgide gitsinler, yoksa adamı çizerler”

Kürsüye Çıkan MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’da hedef tahtasına Çakır’ı koydu ve şu şekilde konuştu: “Vekilin biri çıkmış, adayımızla ilgili testiden falan bahsetmiş. Beraber çıkmışlar yola, doğrudur. Beraber çıktılar ama siz o zamanki gibi değilsiniz. Sorun zaten bu. Sayın Cumhurbaşkanımız olmamış olsa, bırakın taşıtmayı, size o testiyi de vermezler. Bizim nefsi muhabbetimiz olmaz. Bizim davamız ve ülkümüz var. Sayın liderimizin çizmiş olduğu yolda gidiyoruz. Kendilerine de tavsiyemiz, Reis-i Cumhur’umuzun çizmiş olduğu çizgide gitsinler. Yoksa adamı çizerler.”

“Birol Şahin’e biraz yüklen demişler…”

Programın devamında kürsüye çıkan Başkan Adayı Birol Şahin, yapılan anketlerden Kaynaşlı’da seçimi kazanacağı yönünde sonuçlar alındığını dile getirerek, Çakır’ın ifadelerine değindi. Şahin, şunları kaydetti: “’Birol Şahin’e biraz yüklen’ demişler. ‘Belki sana sert cevap verir, toplumun gözünden düşer de bir şeyler kapabiliriz.’ Aslında Fahri Çakır beni çok sever. İkili, üçlü sohbetlerinde ‘Birol adam gibi adam’ diyormuş. Gaza gelince burada kendini kaybetmiş. 24 Haziranda siz testiyi kırdırdınız. Sayın Vekilim Ümit Yılmaz oradan çıktı. Biz size daha çok testi kırdıracağız.”

“Cumhurbaşkanı da beni ister”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile mazileri olduğunu dillendiren Şahin, Erol Bayraktar’ın Erdoğan tarafından aday gösterilmediğini iddia ederek şöyle konuştu: “Bizim Sayın Cumhurbaşkanı’mızla, 30 yıllık bir yol arkadaşlığımız var. Biz kendisini çok kez Kaynaşlı’ya getirdik. 1994’de bir sel felaketi yaşanmıştı, Sayın Cumhurbaşkanı’mızı o zaman getirdik ve kendisi 30 km asfalt yardımında bulundu. Bizi çok iyi tanıyor. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın karşısına Erol ve Birol getirilse, bunlardan hangisi belediye başkanı olur deseler, yemin ediyorum ‘Birol Şahin’ der. Sayın Cumhurbaşkanı’mız insan sarrafı, biliyor kimin ne olduğunu. Ama nerden bilsin Kaynaşlı’nın bu durumda olduğunu. Ayşe Keşir ‘Şu anki belediye başkan adayı, Cumhurbaşkanı’mızın adayı’ diyor. Hiç alakası yok. Ne ilçe teşkilatı istiyor, ne kadın kolları ne vatandaş. Bir tek Ayşe Keşir istiyor.” Şahin programın devamında Kaynaşlı hakkındaki projelerini anlattı. Ayrıca belediye meclis üyesi adaylarını ve İl Genel Meclis Üyesi adaylarını da Kaynaşlılılar’a tanıttı. (Kaynak:Öncü TV)

Yorumlar

Yorumlar
He bir de bu arada kilise falan filan zirvalamışsın, o laflar eskidi kardeş kendini güncelle sen.
ads nickiyle yazan vatandaş, sana da söyleyeyim o zaman: "Emredersin." Ne yapıp yapmayacağımı sana sormadan yazdım kusura bakma, işine bak.
ads 4.3.2019 - 09:09:15
akçakocalı nickiyle yazan arkadaş. Allah kimseyi senin kadar pusulası şaşmış eylemesin. yani sen bu yorumu bu yazıdan nasıl çıkarabildin ki ? sayın özlüye işkur diyen yok. şu düzce ilinde malum partiden olupta sizi işe yerleştirecez demiyen bir aday var mı? adamlar kendi ağızlarıyla söylüyorlar. gelip burada demogoji yapma, ya mağarada yaşıyosun ya da gerçeği bilip de ahkam kesiyosun! sende kilisede gebe kalanların ağzıyla konuşuyorsun ...
aynen katılıyorum.. Kesik parmağa işemaz
Bu kadar cahilce konuşan adam maalesef milletvekili ve bizim ilimizi temsil ediyor. Faruk Özlü'yü İşkur ile karıştırıyor herhalde. Kardeşim işe alım şartları diye bir şey var. Yani kafana göre değil. Bunu ne Faruk bey belirliyor, ne de sen. Ama sen diyorsun ki, Düzceli olacak. Emredersin paşam!
Birol bey de baktı bana koltuk yok, MHP'ye yanaştı sanırım. Lafa gelince dava, icraata gelince koltuk sevdası. Siyaset böyle bir şey demekki. Neymiş, Cumhurbaşkanı kendisini secermiş, niye secmedi madem kardeşim?
Bu Ümit Yılmaz denen adam gitsin İyi Parti'ye geçsin bence, çünkü tamamen onların ağzıyla konuşuyor. Vekil olmadan ittifaka zarar verebilecek her şeyi yapmıştı ve hala da devam ediyor. Bedavadan vekil olunca, böyle oluyor maalesef.
Sayın Vekilimiz Akçakoca MHP tam bir aile partisi olmuş.Adayın eşi kadın kolları başkanı.İlçe başkanı sanki Akçakocada MHP den hiç mi aday bulamadınız da babasını İl genel meclisine 1.sıradan aday gösterildi.Sizce bu durum etik mi.Hadi bu sefer Okan diyecektik lakin bu durumda nasıl diyeceğiz.Hangi gerekçeyle bu karar alındı.Kamuoyuna bir açıklama yapmakta fayda var.Çok insan bu durumdan rahatsız sandığa da yansıyacağı bir gerçek
SAYIN VEKİL 2.3.2019 - 20:04:25
BİROL TAMAM DA AKÇAKOCA ADAYINIZ İÇİN AYNI ŞEY GEÇERLİ DEĞİL...
yeni