Back To Top
ÜRETİCİYE CAN SUYU...FINDIK DESTEKLEME PARALARI ÖDENECEK...

ÜRETİCİYE CAN SUYU...FINDIK DESTEKLEME PARALARI ÖDENECEK...

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -28.2.2019
ÜRETİCİYE CAN SUYU...FINDIK  DESTEKLEME PARALARI ÖDENECEK...
- A +

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere bugün Düzce'ye gelen Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli fındık üreticilerine müjde verdi. Pakdemirli, Mart ayı içinde üreticilere 70 milyon lira alan bazlı destek ödemesi yapılacağını söyledi...

 Bugün Düzce’ye gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, biz dizi ziyaretlerin ardından Tarım ve Orman Sektörü değerlendirme toplantısına katıldı.

Kültür merkezinde gerçekleştirilen toplantıya, Vali Zülkif Dağlı, Ak Partili siyasiler, muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

 Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli toplantıda yaptığı konuşmada, Toprağın ve tarımın siyaseti olmaması gerektiğini söylerken, fındıkla ilgili olarak üreticilere müjde verdi, Mart ayı içerisinde 70 milyon liraya yakın alan bazlı destek ödemesinde bulunacaklarını bildirdi.

Fındığın dünü, bugünü yarınını bir arada konuşmamız lazım

Pakdemirli, “ Fındıkta verim ve kaliteden düşmüş bahçeleri yenileme çalışmalarını gündeme aldık. Böylece inşallah fındık bahçelerinde dekara 200 kilogram üzerinde verim almayı hedefliyoruz. Zaten burası Karadeniz’in diğer bölgelerine göre verimde daha yüksek bunu daha da arttırmamız lazım. 10 Nisan gibi bir fındık çalıştayımız var.  3 gün boyunca fındığı konuşacağız. Fındığın dünü, bugünü yarınını bir arada konuşmamız lazım. Ben şunu görüyorum. Fındığın sadece o sezon için fiyatını kurtarıyoruz, ondan sonra ki sezonlarda yine yatıyoruz ve uyuyoruz. Bunu yapmamız lazım. Fındığı nasıl kullanacağız, Türkiye fındıkta yüzde 60-65 ile tüm Dünya üretiminin 3’te 2’sine sahip. Çok güzel. Ama bugünkü işi bu yapıyla bırakırsak da yarınlarda Türkiye birinci ülke olmayacak. Yani hep 1 kilogram fındığı 20 liraya satmaya çalışıyoruz ancak 2 kilogram fındığı 30 liraya nasıl satarız diye düşünmüyoruz. Oturup bunların hepsini bu fındık çalışıtayında konuşacağız. 10-12 Nisan arası Ordu’da yapacağız. Bende çalıştayın son gününde orada olacağım.” Dedi.

Yorumlar

Yorumlar
F 14 3.3.2019 - 10:34:59
Atarken mangalda kül bırakmıyorsunuz.Ama mangalda ne kül var ne de ateş.Gerçek olan TÜRKİYE de tarımı bitirdiniz.
F 14 3.3.2019 - 10:34:59
Atarken mangalda kül bırakmıyorsunuz.Ama mangalda ne kül var ne de ateş.Gerçek olan TÜRKİYE de tarımı bitirdiniz.
Sözden öte gitmeyen beceriksizler bu söylemler günü kurtarmaktan başka bir şey değil Rahmetli erbakan geldi aklıma sizi gidi siziiii
yeni