Back To Top
Fındık çalıştayı toplantısı yapıldı

Fındık çalıştayı toplantısı yapıldı

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -28.2.2019
Fındık çalıştayı toplantısı yapıldı
- A +

 Akçakoca Kaymakamlığında Fındık çalıştayı toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Kaymakam Yasin Öztürk, ATSO Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Sevcan Öztemiz, Prof İsmet Yıldırım, Doç. Dr. Hülya Ünver, Tarım İlçe Müdürlüğü’nde görevli mühendisler ve fındık üreticileri katılımlarıyla, (Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası)nın düzenlemiş olduğu “fındık Çalıştayı” toplanıtısı Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Üniversite hocaları ile yereldeki aktörlerin katıldığı Fındık Çalıştayı’nda il genelinde fındık verimini artırabilmek için çalışmaların nasıl olması, üreticilerin çalışmalara aktif olarak katılması için ne gibi tedbirlerin alınması gibi konular uzun uzun konuşuldu.
Öncelikli problemlerin tespiti ve problemlerin çözümünde görev paylaşımının önemi üzerine durulan toplantı oldukça faydalı geçerken fındık konusunda yapılacak diğer çalışmalara öncelik olacağı ifade edildi.

Yorumlar

Yorumlar
Aa 2/28/2019 -
Çalıştay sonuç raporu nedir? Ne gibi çalışmalar yapılmalı mutlak hedef sonuç için? Fındık sorununu çözmek için akademisyen olmaya gerek yok, atasözü bile yeterli ve der ki: “Tilkiye tavuk emanet edilmez.” Düzce Ticaret Borsası Başkanı ve yardımcıları ile üyeler fındık tüccarından oluşuyorsa siz ne yapıyorsunuz Allah aşkına? Sms ile haftalık fındık fiyatı belirlendi. Daha kötüsü devletimiz Kasım ayında fındık fiyatı açıkladı ama o fiyat uygulamada görülmedi. Zafen Kasım değil bujun zamanı Temmuz’dur. Ne bileyim bir iş yapıyorsunuz ama sonuç elde ediyor musunuz? Çiftçi tarlaya küserse tarımın kötüsüne dahi muhtaç oluruz, olmaya başladık da!
yeni