Back To Top

MUSTAFA AMCA MÜGE ANLI'YA KONUK OLDU

MUSTAFA AMCA MÜGE ANLI'YA KONUK OLDU

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -22.2.2019
MUSTAFA AMCA MÜGE ANLI'YA KONUK OLDU
- A +

 Dün Düzce’de yaşanan darp olayının mağduru 95 yaşındaki Mustafa Necati Erdem bu sabah Müge Anlı’ya konuk oldu. Yaşlı adamı darp eden gencin ve ailesinin aramamasına tepki gösteren Müge Anlı, çağrıda bulundu, özür beklediğini söyledi.

Dün yaşanan ve büyük tepki gören olayda,  Rıhtım Caddesi üzerinde ki bir çilingire giren Mustafa Erdem, kendisine selam vermeyen iki genci uyarmış, aralarında geçen sözlü diyaloğun ardından  gençlerden biri yaşlı adama yumruk atarak darp etmişti.

İşyerindekilerin polise haber vermesinin ardından, polis ekipleri gelene kadar gençler kaçmış şahsın yaşlı adama vurduğu anlar ise güvenlik kameralarına yansımıştı.

Polis ekipleri yaptıkları araştırmalarda yaşlı adama vuran şahsın Yusuf B. isimli kişi olduğunu tespit ettiler. 

Mustafa Erdem’e yapılan saldırı  ulusal kanallardaki haber bültenlerine konu olurken, yaşlı adam bu sabah Müge Anlı ile Tatlı Sert programına da konuk oldu.

Bazı gençlerin şiddete meyilli olmasını eğitim sistemine bağlayan Mustafa Erdem, “toplumumuzun örf ve adetlerinde yer alan yaşlılara saygı ahlakı ve faziletleri, insanlığı öğretebilmişler mi, tabiî ki öğretmenlerimiz bizim başımızın tacıdır, bu gibi ahlak dışı davranışlar aileden mi,  çevreden mi geliyor, eğitimden mi geliyor bir yerden geliyor , bilemiyorum” dedi.

Müge Anlı da saldırıyı yapan gence çok sert çıktı, “ Bir  özür bekliyorum, sadece Mustafa beye yapılan saldırı değil, örfümüze, adetimize, yaşlılarımıza hürmete yapılan saldırıdır. Bu kişilerin sosyal hizmetlerde çalıştırılarak vicdanlarının yapılandırılması gerektiğine inanıyorum.” Diyerek saldırıda bulunan gence seslendi, “ sen herkesi dövebilecek kuvvettesin biliyoruz . 95 yaşındaki adamı dövünce güçlü değil aşağılık oluyorsun, sokaktaki köpeği tekmeleyince, kadını dövünce de güçlü değil aşağılık oluyorsunuz,  bir erkeğin gücünü bu şekilde kendinden güçsüzlere göstermesi güçlü kılmaz. Aç Mustafa dededen özür dile, Ailesi nerede bu çocuğun, niye elini öpmediniz, bir özür dilemediniz, Mustafa Amca bugün buraya  bu değerleri hatırlatmak için geldi.” Şeklinde konuştu.

Mustafa Erdem, kendisini programa davet eden Müge Anlı’ya teşekkür ederken, “Biz insanlar aslında affediciyiz, suçumuz kabahatimiz olabilir, ama affederiz, Allah ıslah eylesin diyelim” diyerek Anlı’yı  Düzce’ye davet etti

(Kaynak: DüzceTV)

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.