Back To Top
Akçakoca Belediyesinden, ' TORPİL KAVGASI açıklaması...

Akçakoca Belediyesinden, ' TORPİL KAVGASI açıklaması...

 - 14 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -8.2.2019
Akçakoca Belediyesinden, ' TORPİL KAVGASI açıklaması...
- A +

 Akçakoca Belediyesi basın biriminden, Akçakoca TV ‘de yayınlanan “Akçakoca Belediyesinde Torpil Kavgası” başlıklı haberle ilgili açıklama geldi.

Perşembe günü belediye  personelinin gözü önünde meydana gelen ve Akçakoca kamuoyunda  Sağır Sultan'ın  bile duyduğu torpil kavgasını hiç görmezden gelen Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici,  1889 yılında kurulan ve geçmişi 130 yıla dayanan Akçakoca Belediyesi'nin kurumsal kimliğini yerle bir eden olayın sorumluları hakkında soruşturma açacağı yerde, kavgayı toptan inkar etmeyi tercih etti. Yazık etti... 

Akçakoca TV olarak “ Akçakoca Belediyesi’nde Torpil Kavgası “ başlığı ile yaptığımız haberin her satırının arkasında olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. İnkar ettiğiniz bu yalanınızda ortaya çıkacak. Ne yaparsanız yapın, ne ederseniz edin güneşi balçıkla sıvayamazsınız.

YEDİĞİNİZ HURMALAR GÜN GELİR HEPİNİZİ TIRMALAR.

AKÇAKOCA TV

Değerli okurlarımız;

Ateş olmayan yerden duman tütmez örneğinden hareketle okurlarımızın dikkatini dumandan ateşe çekmek ile gazetecilik görevimizi yaptık. 

Yanlışları düzelten ve doğruları içeren her cevap ilkelerimiz gereği gazetemizde yer alır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. 

Bu nedenle,  cevap hakkı olarak gördüğümüz  Akçakoca Belediyesi’nden gelen basın açıklamasını yayınlamayı ilkelerimiz gereği görev bildik.

İŞTE O AÇIKLAMA...

" BELEDİYELER SİYASETE ALET EDİLMEMELİDİR

Yerel seçimler öncesinde, Akçakoca Belediyesi’ne yönelik bazı yayın organlarında yapılan haberler ve yorumlar, siyasete şekil vermek isteyenlerin çirkin oyunlarından ibarettir. Akçakoca Belediyesi’nde kişi ve olaylara atfen yapılan yayınlar tamamen gerçek dışıdır. Yerel seçimler öncesinde, maksatlı olarak yapıldığı anlaşılan bu tür yayınlar, belediyeye asla zarar veremez. Kamuoyu bunu gayet iyi değerlendirecektir.

Haber ve yorumlara esas olan “Belediyeye personel alımı ve buna ilişkin söz konusu kişiler arasında tartışma çıktığı” şeklindeki iddiaların esas alındığı haber tamamen asılsız ve gerçek dışıdır. Öncelikle personel alım yasa ve yönetmelikler kanunlarda açık olarak belirtilmiştir. Personel alımlarında yetkili kurullardan olan İŞKUR sistemine ve uygulamasına hiçbir kurumun müdahil olması mümkün değildir.

Ayrıca, haberde adı geçen siyasi bir partinin Belediye Başkan adayının olaya şahit olduğu bölümü ise hayal ürünüdür. Bu durumu da halkın takdirlerine bırakıyoruz.

Yine söz konusu olayla ilgili olarak, haberde adı geçen kişiler Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuşlardır. Bunun için verilen dilekçede de şu görüşlere yer verildi “ Sözde haberde bahsi geçen Belediye'nin iki çalışanı arasındaki tartışma yaşandığına dair iddia tamamen asılsızdır. Seçim dönemi öncesinde yapılan bu haberde; bir Belediye Başkan adayının da olaya şahit olduğu iddia edilen sözde haber sitesi üzerinden Belediye'nin uyum içerisinde çalışan personeli tahkir edilmiştir. İddia edildiği gibi, bizim Belediye binası koridorlarında yüksek sesle tartışma gibi bir hadisemiz olmamıştır. 5 yıldır yüksek bir uyum ve karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı olarak işimizi yapıyoruz. Habercilik adı altında yapılan iş, çirkin iftiralarla bizlere çamur atarak tüm belediye çalışanlarını karalamak ve seçim sathı mahalline girilen şu günlerde bazı çevrelerin sahibinin sesi olarak kendilerine verilen vazifeleri yerine getirmekten ibarettir''

Yerel seçimler öncesi maksatlı olarak hazırlandığı belli olan haber ve yorumları hakkımızın takdirine bırakıyoruz." 

Akçakoca Belediyesi

Yorumlar

Yorumlar
.... 10.2.2019 - 17:15:57
Akçakoca Tv emin ol habercilik yapmıyor aksine taraflı siyaset yapıyorsun. Senin tarafsızlığın nerede. Akçakoca betonlaştı diyorsun ama sayfalarında inşaat firmalarının reklamları dolu. Senin haberine de inanıyorlar ya baska bişey demiyorum
İnkar yalancının kalesidir. Bu Cüneyt Yemeneci'nin ilk yalanı veya ilk insanları kandırmak için telafuz ettiği sözler değil hiç düşünmeden yalan söyleme yeteneğine sahip bir yerel yönetim idarecisi ve yaveri olarak her türlü yalana sığınacaklardır.
Hangi devirde yaşıyoruz belediye binasında yaşananların olup olmadığını kamera kayıtlarıyla tespit ederek ispat etmek gibi basit bir yöntemi kullanarak gerçeği ortaya çıkarılmalı ve iftira atan hem mahkemede hesap vermeli hemde cumhuriyet meydanında ahanda iftirayı bu attı diye aleme gösterip rezil edilmeli ki adalet yerini bulsun
Geçen seçimi hatırlıyorum da Ak parti bütün olarak tek yumruk olmuştu. Ama Cüneyt başkanın armatörlükleri yüzünden parti zor durumda. İlçe başkanı da çok yetersiz kaldı. İbrahim bey de ortalarda görünmüyor. Galiba uzaklaştırdılar. Her şey çok tuhaf
Evet, bu olayı benim de duyduğum doğrudur. Kavganın şiddetiyle ilgili muhtelif rivayetler var ama bir otorite boşluğundan doğduğu ve mevcut hiyerarşik düzensizlikte her çalışanın inisiyatif alarak bu boşluğu doldurma girişimleri esnasında bu tür çatışmalar olabildiği kabul ediliyor.
Evet, bu olayı benim de duyduğum doğrudur. Kavganın şiddetiyle ilgili muhtelif rivayetler var ama bir otorite boşluğundan doğduğu ve mevcut hiyerarşik düzensizlikte her çalışanın inisiyatif alarak bu boşluğu doldurma girişimleri esnasında bu tür çakışmalar olabildiği kabul ediliyor.
YAZARIZ... CEZA ALIRSAK... KAPATIRIZ... MANTIĞI OLDUKTAN SONRA... SEÇİM ÖNCESİ BÖYLEYSE... SEÇİMDEN SONRA NELER OLUR... KARAR AKÇAKOCA HALKININ...
Neyin inkarı bu,İsmail Kuralın eşi Facebook sayfasında biz laz milleti olarak yüksek sesle konuşuruz,Burdan size ekmek çıkmaz diye paylaşım yapmış.Yani bir tartışma olmuş belli.Komik olmasınlar bence.Burasi Akçakoca bir avuç yer.O
Akçakoca TV'nin tarafı bellidir, siz kendi pisliklerinizi temizleyin, sonra başkalarına çamur atarsınız.
bu sefer okan...
Herşeyden önce doğru bilgiyi araştırmak gerek şimdi gerçekten İnsan kaynaklarına verilen cvler alınmadan Özel Kaleme yönlendirilmiyor mu ? Bu durumu yaşayan vatandaşlarımız çekinmeden yazabilir... Personel Alımını belirleyen gerçekten İnsan kaynakları ya da işkur mu ?
Cüneyt Yemenici iyi birine benziyor fakat yanındaki o yılan vezirleri yok mu onların ceza alması gerekir. İbrahim kural’ı vasıfsızken iş adamı bile yaptılar hala bu torpili inkar edenin aklında sıkııntı vardır. Akçakoca’nın yetenekli gençleri işsizken böyle vasıfsız insanları sırf tanıdık diye bir yerlere getirmek kul hakkıdır.
Karadeniz 8.2.2019 - 15:09:33
Akp dir ne yapsa yeridir? yolun sonu göründü gülüm!!
Ya bıraksınlar bu işleri. İşkura müdahale edemiyorlar öyle mi? o zaman İşkur aracılığıyla bütün partililerini ve köylülelerini nasıl işe aldı ? Tamamen tesadüf mü? Ya komik olmayın Allah aşkına .
yeni