Back To Top

Ödül Töreni Yapıldı

Ödül Töreni Yapıldı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.2.2019
Ödül Töreni Yapıldı
- A +

 Türkiye genelinde Server Gençlik Derneği tarafından koordine edilen Düzce' de de Konuralp Gazi İlim Kültür Çevre ve Sağlık Derneği'nin organize ettiği “Haydi Çocuklar Camiye” projesi ödül türeni Belediye Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Çocukları camiye alıştırma ve dini güzel öğretme hedefiyle Türkiye genelinde başlatılan “Haydi Çocuklar Camiye” projesi tamamlandı. Düzce’den projeye 12 camide A B ve C kategorilerinde 6-13 yaş arası kayıtlı 135 çocuk katıldı.

Yarıyıl tatilinde 11 gün boyunca camiye gelen ve 5 nakit namazını kılan çocuklar, proje gereği namazlarını camide cemaatle kılması doğrultusunda teşvik edildi. Çocuklar, her geldikleri sabah namazı için 10 puan, öğle-ikindi-akşam namazları için 5 puan, yatsı namazı içinse 8 puan ve okudukları her süre içinse 1 puan aldılar. Bu puanları cami görevlileri liste tutarak kayıt altına aldı.

"Haydi Çocuklar Camiye" Projesi hakkında bilgi veren Konuralp Gazi İlim Kültür Çevre ve Sağlık Derneği başkanı Ali Koloğlu, "Gayemiz topluma ülkesine ve ümmete faydalı hizmetler üreten bireylerin yetişmesine vesile olmaktır. 21-31 Ocak 2019 tarihlerinde yapılan Haydi Çocuklar Camiye projesine Türkiye geneli 1870 camide 32 bin 617 çocuk, Düzce’de ise 12 camide 6-13 yaş arası 135 çocuk katıldı. Eğitimde ‘’Ağaç yaş iken eğilir atasözü ve küçük yaşlarda öğrenilen bilgiler taş üzerine yazılan yazı gibidir, çok önemlidir. Eğitim, hayat boyu devam eden bir süreçtir. Ara tatilde Cami ve namaz konusunda farklı ve güzel bir etkinlikle çocuklarımıza yol arkadaşlığı yapmak istedik. Günümüzde caminin önemi cemaatle namaz kılmanın önemi unutulmaya yüz tutmuştur. Teknoloji çağında insanları özellikle çocukları meşgul eden bilgisayar, tablet, telefon, televizyon insanları ve çocukları  asli vazifesi olan Allah’a kulluktan uzaklaştırmaktadır. Namazı ve camiyi çocuklarımıza sevdirmek, Camide büyükleriyle kaynaşarak sosyalleşmelerini sağlamak, cami adabını öğrenmelerine yardımcı olmak, camilerde safların çocuklarla neşelenmesi amacıyla bu projeyi uygulayama karar verdik" dedi.

Koloğlu ayrıca, " Proje kapsamında bizlere desteğini esirgemeyen başta Düzce Valimiz sn. Dr. Zülkif Dağlı’ya, İl Müftümüz Sn Hüseyin Can’a, Belediye Başkanımız Sn Dursun Ay’a, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sn Feyzullah Dereci’ye ve camilerimiz de görevli imam ve müezzinlerimize, çocuklarımıza verdiğimiz hediyelilerde bizlere yardımcı olan hayırseverlere, siz değerli velilerimize ve tatbiki bu projeye katılan tüm çocuklarımıza gönülden teşekkür ediyorum"  ifadelerini de kullandı.
Programda çocuklara topladıkları puanlara göre dereceye girenlere bisiklet, gram altın, kırtasiye hediye çeki, santraç takımları, kumbara, boya kalemi, defter ve futbol topları hediye edildi. 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.