Back To Top
KORE GAZİSİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

KORE GAZİSİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -30.1.2019
KORE GAZİSİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
- A +

 Geçtiğimiz günlerde rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan 89 yaşındaki Kore Gazisi Hikmet Sırdaş tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Sırdaş Cedediye Camisinde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Düzce Muharrem Sancaklı huzurevinde kalan 89 yaşındaki Kore Gazisi Hikmet Sırdaş tedavi gördüğü Düzce Üniversitesi Hastanesinde hayatını kaybetti. Kore Gazisi Sırdaş Cedidiye Camisinde kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığında toprağa verildi.

Cenazeye Vali Zülkif Dağlı, Belediye Başkanı Dursun Ay, Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, Emniyet müdürü Hüseyin Deniz, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Sırdaş ailesi ve sevenleri katıldı.

Vali Dağlı cenaze töreninde, “Bugün bizim çok duygulu bir günümüz. 3-4 gün önce Gazimizi hastanede ziyaret etmiştik. Duygusal anlar yaşanmıştı. Bizim Valiliğimizi ziyaret etmişti, koltuğa oturmuştu hayali gerçekleşmişti onları anlattı. Bizi gerçekten duygulandırmıştı. Allah rahmet eylesin hayat böyle bir şey bir gün varız bir gün yokuz” diye konuştu.

Vali Dağlı, Kore Gazisinin hayalini gerçekleştirmişti

Kore Gazisi Hikmet Sırdaş Muharrem Sancaklı Huzurevini ziyaretinde Vali Zülkif Dağlı ile sohbeti sırasında en büyük hayalinin vali olmak olduğunu söylemişti. Vali Dağlı da, Hikmet Sırdaş’ın hayalini gerçekleştirmiş, makam aracı huzurevine giderek Sırdaş'ı alıp Valiliğe getirmişti. Valinin koltuğuna oturan Hikmet Sırdaş, büyük bir heyecan yaşamıştı. Kore Gazisi Sırdaş o gün yaptığı konuşmada “Her şey valimizden sorumlu. Kolay bir hizmet değil. Vali bizim velinimetimiz. Ben hiçbir valimle karşılaşamadım. Girerken bile bekleyerek girdik. Bu valimiz bambaşka. Onlar çağırmadı mı? Tabi ki çağırdılar ama vakit olmadı. O zaman öyleydi. Şimdi böyle. Allah kendisinden razı olsun. Makam arabasını görünce şaşırdım. Gelmeyi bilemedim. İçini gördüm, dışını da heyecandan göremedim. Çok güzeldi" demişti.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni