Back To Top
Bireysel Sulamaya Önemli Destek

Bireysel Sulamaya Önemli Destek

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -30.1.2019
Bireysel Sulamaya Önemli Destek
- A +

 Tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern bireysel sulama makine ve ekipmanlarının üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla, bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen tebliğ 07 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

Bireysel Sulama Sistemlerinin desteklenmesi programı “Tarla içi damla, tarla içi yağmurlama, tarla içi mikro yağmurlama, tarla içi yüzey altı damla sulama, Lineer veya Center Pivot sulama, tamburlu sulama ve güneş enerjili sulama sistemleri” kurulması konularını kapsıyor.

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü V. Necdet Çiçek konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “% 50 hibe desteği ödemesinden çiftçiler ve tüzel kişilikler yararlanabilecek. Hibe üst limiti 500 bin TL. olarak belirlenmiş olup,  hibe programından yararlanmak isteyen yatırımcılar uygulama rehberinde belirtilen başvuru belgeleri ile birlikte en geç 01 Mart 2019 tarihi mesai bitimine kadar il müdürlüğümüze müracaatta bulunmaları gerekmektedir" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni