Back To Top
Akçakoca Devlet Hastanesinde bir ilk… 2019 yılının ilk bebeği dünyaya geldi…

Akçakoca Devlet Hastanesinde bir ilk… 2019 yılının ilk bebeği dünyaya geldi…

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -17.1.2019
Akçakoca Devlet Hastanesinde bir ilk… 2019 yılının ilk bebeği dünyaya geldi…
- A +

 Ekim ayında göreve başlayan Akçakoca Devlet Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Güliz Sıdar, ilk doğumunu gerçekleştirdi.

Akçakoca Devlet Hastanesinde  bir ilk yaşandı. Uzun zamandır doğum yaptırılmayan Akçakoca ilçesinde, Op. Dr. Güliz Sıdar başkanlığında sezaryenle çok başarılı bir doğum gerçekleşti.

Akçakoca Devlet  Hastanesinde gece saat  03.30’da  dünyaya gelen kız çocuğuna,  İlim Mina adı verildiği öğrenildi.

Aileye yakın kaynaklar, 2015 yılında kansere karşı verdiği mücadeleyi kaybeden İlim Akyar’ın adının yaşatılması için gece dünyaya gelen kız çocuğuna İlim adının verildiği bilgi verildi.

 Ekim ayında hasta kabulüne başladıktan sonra, kısa sürede kendisini sevdiren  Op. Dr. Güliz Sıdar, uyumlu kadrosu ile başarıdan başarıya koşuyor.  “ Vatandaş olarak bizler verdiği hizmetlerden çok memnunuz” , hasta ve hasta yakınları,  “ Güler yüzü yeter. Halk olarak en iyi hizmete layık olduğumuz için o da bizimle beraber. Karşılıklı hoşgörü bizi kim bilir nerelere taşıyacaktır “ ifadelerinde bulundular.

Op.Dr. Güliz SIDAR kimdir;

17/02/1984 tarihimde Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde doğdu, ilk okul eğitimini ve ortaokulu Anadolu lisesi olmak üzere Çorlu da tamamlamıştır. Lise eğitimini İstanbul MEF Kolejinde burslu olarak tamamlamış olup, lisede biyokimya dalında ilk on ve biyoloji dalında melatonin üzerine yaptığı proje ve araştırmayla Türkiye ikinciliği bulunmakta olup, proje İtalya da yayınlanmıştır. 2003 yılında Cerrahpaşa İngilizce Tıp Fakültesinde tıp eğitimine başlamıştır. Kadın hastalıkları ve Doğum uzmanlık eğitimini İstanbul Bilim Üniversitesi Florence Nightingale Hastanesinden almıştır. 2018 Ekim ayı itibari ile Akçakoca Devlet Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorumlar

Yorumlar
akçakocatv ve aslı olmayan yorumlar yapan gereksiz insanlar el birliği ile dahiliye uzmanını dr esma özmeni boluya gönderdiniz şimdi kına yakın bi yerlerinize bi daha böyle insanları zor bulursunuz daha çok arayacaksınız bunuda yazın bir yere. bize zaten doktor lazım değil baytar lazım
Başlığa gülmekten kendimi alamadım.Üzerinde çok mu düşündünüz ?