Back To Top
Mustafa Keskin İl Başkanı Oluyor...

Mustafa Keskin İl Başkanı Oluyor...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -12.1.2019
Mustafa Keskin İl Başkanı Oluyor...
- A +

 Yerel seçimler öncesinde AK Parti’de başka bir heyecan daha yaşanıyor. AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin’in istifasının ardından gözler yeni il başkanının kim olacağı açıklamasına kitlendi. Hafta içi 5 ismi Ankara’da mülakata alan genel merkez yöneticileri, yapılan istişarelerin ardından  eski Merkez İlçe Başkanı Mustafa Keskin’in yeni il başkanı olarak atanması için Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayına sundukları öğrenildi.

31 Mart yerel seçimlerine hazırlanan AK Parti’de bir hazırlık daha yapılıyor. Önce Hikmet Keskin görevinden istifa etmiş, sonra AK Parti Düzce İl Başkan Vekili Özgür Bergut ve AK Parti Düzce İl Yönetim Kurulu üyeleri görevlerini bırakmıştı. Ardından ise AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Kuşçuoğlu istifa ettiğini açıklamıştı.

AK Parti Genel Merkezi’nde Düzce İl Başkanlığı için hummalı çalışmalar devam ederken hafta içi   Mustafa Keskin, Cihat Çelik, İsa Şengüloğlu, Halil Aydın ve Mine Met Ankara’ya çağrılarak mülakata alındı.

Yapılan görüşmelerin ardından 5 aday arasından  öne çıkan AK Parti Düzce eski Merkez İlçe Başkanı Mustafa Keskin’in ismi üzerinde anlaşıldığı öğrenildi. Keskin, parti içinde siyasi kimliğiyle her zaman ön planda olan, merkez ilçe başkanlığının yanı sıra başkanlığı bırakmasının ardından  köşesine çekilmeden yapılan yerel ve genel seçim süreçleri ile referandum çalışmalarında  her zaman parti üyelerinin yanında olan bir kişiliğe sahip.

Yapılan bütün seçim çalışmalarında aktif rol oynayan ve hiçbir zaman partisinden uzak kalmayan Keskin’in isminin birkaç gün içinde açıklanması bekleniyor. 31 Mart yerel seçim sürecinde Düzce’deki nabzı iyi bilen Keskin’in halkla iç içe olması en büyük artısı görünüyor.

 AK Parti’ye yakın kaynaklar,  belediye başkanlığı seçimleri  öncesinde il, ilçe ve belde teşkilatlarını toparlayabilecek  ve teşkilatı seçime motive edecek isim olarak öne çıkan Mustafa Keskin il başkanı olarak atanmasına kesin gözüyle bakıyor.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni