Back To Top

Özensel’den ‘Okan Bırakıyor’ Yalan Haberine Sert Tepki

Özensel’den ‘Okan Bırakıyor’ Yalan Haberine Sert Tepki

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -11.1.2019
Özensel’den ‘Okan Bırakıyor’ Yalan Haberine Sert Tepki
- A +

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Akçakoca İlçe Belediye Başkan Adayı Mehmet Okan Yanmaz için ilçedeki bir internet haber sitesinde adaylıktan çekileceği ile ilgili haberlere MHP Akçakoca İlçe Başkanı Mustafa Özensel tepki gösterdi. Özensel, haberin gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Yerel seçimler öncesinde bazı asılsız haberler de yayılmaya başladı. MHP Akçakoca Belediye Başkan adayımız Okan Yanmaz’ın fotoğrafının üzerine  çarpı koyularak yapılan  ve daha sonra yayından kaldırılarak algı oluşturulmaya çalışılan  habere, MHP İlçe Başkanı Mustafa Özensel, sert tepki gösterdi.

MHP ilçe Başkanı Özensel'in yaptığı yazılı basın açıklamasının tamamı

Akçakoca kamuoyuna

Gün içinde, bir internet haber sitesinde, MHP Akçakoca Belediye Başkan adayımız Okan Yanmaz’ın fotoğrafının üzerine çarpı koyularak yapılan ve daha sonra yayından kaldırılarak algı oluşturulmaya çalışılan haberin gerçekle uzaktan yakından alakası yoktur.

24 Haziran seçimleriyle birlikte, Cumhur İttifakı’nın bazı ön yargıları yıkması ve Türk siyasetinin dinamiklerini kökünde değiştirmesinden sonra, muarız çevreler tarafından hem ittifak hem de bu ittifakın güçlü aktörü MHP ve onun adayları aleyhinde algı faaliyetleri yürütülmeye çalışıldığını üzülerek gözlemlemekteyiz.

Yürütülen algı faaliyetlerinden biri de gün içinde Akçakoca’mızda yaşandı.

Yerel bir internet haber sitesi, belediye başkan adayımız Okan Yanmaz’ın adaylıktan çekilebileceği algısı yaratmaya çalıştı. MHP Akçakoca Belediye Başkan adayımız Okan Yanmaz’ın fotoğrafı üzerine koyulan kırmızı çarpı işaretinin çirkinliği bir yana, gerçeklerle uzaktan yakından alakası olmayan ve Cumhur İttifakı’nın diğer partisi,  AK Parti’nin belediye başkan adayının kim olduğu resmi olarak açıklanmadan yapılan ve gelen tepkiler üzerine yayından kaldırılan haberin yapılış  biçimini gazetecilik faaliyeti olarak görmüyoruz. Yapılan ‘haberi’ kınıyoruz.

Saygıdeğer Akçakocalılar,

Cumhur İttifakı’nı bir araya getiren MHP ve AK Parti, ülkemizin bir çok farklı bölgesinde ki il ve ilçede yerel seçimlere ortak adaylarla giriyor. Ancak, haberde sözü edildiği gibi Düzce ve ilçelerinde böyle bir ittifak söz konusu değildir. Düzce il belediye başkanlığı başta olmak üzere bütün ilçe ve beldelerde MHP kendi adayları ile yarışa girmeye karar vermiştir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Akçakoca Belediye Başkan adayı Okan Yanmaz’dır. Zaten, partinin en üst düzey kurumları adaylarımızı resmi olarak açıklamıştır.

Saygıdeğer Akçakocalılar,

MHP Akçakoca ilçe teşkilatı, adayımız Okan Yanmaz’ın seçimi kazanması için bütün gücü ve enerjisini birleştirerek 31 Mart akşamı kazanılacak seçim zaferine odaklanmış ve bunu başaracağına inanmıştır.

Saygılarımızla.

MHP Akçakoca İlçe Başkanı

Mustafa ÖZENSEL

Yorumlar

Yorumlar
DAVAMIZIN YILMAZ ADAYI OKAN YANMAZ KARDEŞİM için yapılan ve taraflı tarafsız tüm AKÇAKOCAMIZIN halkı tarafından tepkiyle karşılanan siyaset etiğine hiç ama hiç yakışmayan seçim öncesi bu tür yalan ve dedikoduları kınıyorum. memleketimize hizmet yarışı için çalışan tüm adaylara başarılar diliyorum.
Şöyle düşündüm taşındım bu seçimde Okana destek olayım dedim.Lakin Akçakocamızda iş yapan bazı kesimlerin çocukları adeta partileri parsellemişler her biri bir partiye üye olmuş .Burada yapılan nedir diye kendimi sorguladım ya dedim arkadaş kim gelirse benim orada borum ötmeye çalışsın başka ne olabilir ki işim dönsün gerisi önemli değil .O zaman ne kıymeti var menfaatler yarışacak kazanan Akçakoca olmayacak olan yine memleketimize olacak memleket yine betondan geçilemeyecek
yeni