Back To Top
AK PARTİ ve MHP'de HESAPLAR KARIŞTI

AK PARTİ ve MHP'de HESAPLAR KARIŞTI

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -9.1.2019
 AK PARTİ ve MHP'de  HESAPLAR KARIŞTI
- A +

AK Parti ile MHP komşu ilimiz Sakarya’nın ilçelerinde de ittifaka gideceğini açıklaması, gözlerin yeniden Düzce’nin ilçelerine çevrilmesine neden oldu…

AK Parti ve MHP Sakarya’nın ilçelerinde de ittifak yapma kararı aldı. MHP’ye kaç ilçenin verileceği bilinmezken 13 Ocak Pazar günü Karasu ilçesinde BMC’nin temel atma törenine katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin adaylarıyla birlikte MHP’nin adaylarını da açıklayacağı bildirildi.

SERDİVAN, HENDEK, KARASU VE KARAPÜRÇEK MHP’YE BIRAKILACAK

Erdoğan’ın Sakarya ziyaretinde sadece kendi partisinin ilçe belediye başkan adaylarını değil MHP’ye bırakılacak ilçelerde ki Cumhur İttifakı adaylarını da açıklayacağı öğrenildi. Kulislere yansıyan bilgilere göre, Serdivan, Hendek, Karasu ve Karapürçek ilçelerinde Ak Parti aday çıkartmayacak ve MHP’nin adayını destekleyecek. Diğer ilçelerde de AK Parti’nin adayları Cumhur İttifakı adına yarışacak.

İLÇE ADAYLARI NEDEN AÇIKLANMIYOR?

Cumhur İttifakı’nın iki partisi AK Parti ve MHP teşkilatları Düzce ve ilçelerde seçimlere kendi adayları ile girmenin hesabını yaparken, komşumuz Sakarya ilinde Erdoğan’ın Karasu ziyareti öncesi alınan İttifak kararı gözlerin yeniden Düzce’ye çevrilmesine neden oldu. MHP ile CHP’nin bütün ilçelerde belediye başkan adayları belli olurken, AK Parti’nin aylardır ilçe başkan adaylarını açıklamaması, kimi ilçeler MHP’ye mi bırakılıyor sorusunu akılla getirdi.

Yorumlar

Yorumlar
Cüneyt Yemenici aday gösterildimi ki çekilecek?
Fatih 9.1.2019 - 18:42:54
Bu akçakoca da olursa çok küslük yaşanır. Cüneyt bey mi çekilecek ?Okan bey mi? her kim çekilirse çekilsin emin olun Cumhur ittifakı kaybedecektir.
yeni