Back To Top
KABAK FESTİVALİ BAŞLADI...

KABAK FESTİVALİ BAŞLADI...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -29.12.2018
KABAK FESTİVALİ BAŞLADI...
- A +

 Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliği ile bu yıl ilk kez düzenlenen “Düzce Kabağı Lezzet Şenliği” başladı.

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliği ile gerçekleşen “Düzce Kabağı Lezzet Şenliği” Düzce Belediyesi önünde başladı. Bu yıl ilki düzenlenen etkinliğe Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Milletvekili Fahri Çakır, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve eşi Nursel Ay, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Kadın Meclisi üyeleri, STK temsilcileri ilgili kurumu ve kuruluş temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 Düzce kabağının  tanıtımında önemli rol oynayacak kabak festivaline gelen tüm misafirlere yaklaşık 3 ton kabak tatlısı ikram edildi.

Düzce kabağını ulusal ve uluslar arası seviyede tanıtmayı amaçlayan festival kapsamında kabak ile yapılan birbirinden farklı lezzetler; tatlılar, börekler, çorbaların yanı sıra kabaktan oyma figürler festivale renk kattı.

Ulusal yayın organları ile yerel basın mensuplarının da büyük ilgi gösterdiği Düzce Kabağı Lezzet Şenliği 30 Aralık Pazar gününe kadar Düzce Belediyesi önünde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni