Back To Top

DÜZCE İLİNDE VOLEYBOL POTANSİYELİ VAR

DÜZCE İLİNDE VOLEYBOL POTANSİYELİ VAR

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -25.12.2018
DÜZCE İLİNDE VOLEYBOL POTANSİYELİ VAR
- A +

 Türkiye Voleybol Federasyonu’nun tüm Türkiye’de hayata geçirmek için başlattığı fabrika okul projesi Düzce’de hayata geçti. Düzce Spor Lisesi salonunda yapılacak olan çalışmalar öncesinde sporcuların velilerine bu projenin önemi anlatıldı.

Düzce Voleybol il temsilciliği Fabrika Okul Projesi kapsamında çalışmalarına başladı. Düzce Voleybol İl temsilcisi Erdal Bostancı, “Bu proje gerçekten çok önemli bir proje bizde bu projede bulunmak istedik ve çalışmalara başladık. Fabrika Okul Projesinde bu Projenin Antrenörlüğünü, Gökhan Sarıbaş ve Metin Arsal yapacaklar. Bizim ve Voleybol Federasyonunun Çocuklara sporu sevdirerek hayatlarının bir parçası haline getirmek amacıyla hazırladığı "Fabrika Okul Projesi"ni Düzce ili olarak uygulamaya başladık işte bu projenin tam metni.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ, yaptığı açıklamada, yönetim kurulu olarak göreve geldikleri günden itibaren Türk voleybolunu daha ileri götürmek için yoğun bir çalışma programı içinde bulunduklarını, bu çerçevede çeşitli projeler ürettiklerini söyledi. Göreve seçildiklerinde, ülke voleybolundaki artıları ve eksileri belirlediklerini dile getiren Üstündağ, "Ülke olarak çok genç bir nüfusa sahibiz. 81 ilimiz var. Bu nedenle birinci önceliğimiz olarak voleybolu Türkiye'nin her iline yaymaya karar verdik. Bununla ilgili antrenör seminerlerinin sayısını artırdık. Bölgelerde çevre illeri toplayarak antrenör seviyesini artırıyoruz" dedi.

Üstündağ, çocuklara yönelik hazırladıkları Fabrika Voleybol Projesini hayata geçirdiklerini anlattı. Projenin hedef kitlesi olan 6-12 yaş grubundaki çocukları voleybolla buluşturmayı ve onlara bu sporu sevdirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Üstündağ, şöyle konuştu "Fabrika Voleybol, federasyonumuz tarafından kurulmuş bir spor okuludur. Fabrika Voleybolun amacı; 6-12 yaş grubundaki bireylerin sporla tanışmasını sağlamak ve sporu sevdirerek hayatlarının bir parçası haline getirmektir. Bu bir performans voleybolcusu hareketi değildir. Sadece çocukların sporla ve voleybolla tanışmasını, ondan sonra hayat tarzı haline getirmesini istiyoruz. Voleybolcu, hakem, antrenör olabilirler ama sporun içinde kalabilmeleri için geliştirilmiş bir proje. Bu projeye 2013 yılında Ankara'da başladık. Şu an itibarı ile Düzce ili 27. Okulumuz oldu. Bundan sonra bunun devamı gelecek ve 81 ilde buna devam edeceğiz.” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni