Back To Top
İki çocuk mezarda, anne hastanede, baba cezaevinde..

İki çocuk mezarda, anne hastanede, baba cezaevinde..

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.12.2018
İki çocuk mezarda, anne hastanede, baba cezaevinde..
- A +

  3 yaşındaki Betül Civelek ve 8 yaşındaki ablası Naime Civelek Ankara Keskin Cezaevi'nde yatan babaları Enis Evren Civelek'i ziyaretten dönerken geçirdikleri kazada hayatlarını kaybetti. Anne Hatice Civelek yoğun bakımda. Baba Civelek Cumartesi günü  cezaevinden aldığı izinle çocuklarını Düzce'de toprağa verdi, eşi hastaneden yetkililere seslendi.

 Ankara’da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu dereye uçan araçtaki 4 kişi öldü, 1 kişi ise yaralandı.

Araçta bulunan kişilerin KHK ile işinden atılan ve FETÖ soruşturmasından tutuklanan Enis Evren Civelek’i ziyaretten dönen aile olduğu öğrenildi. Kazada anne Hatice Civelek’in komada olduğu ve yoğun bakıma alındığı, kızları Naime (8) ve Betül’ün (3) ise hayatlarını kaybettiği öğrenildi.

3 yaşındaki Betül Civelek ve 8 yaşındaki ablası Naime Civelek babalarını ziyaret yolunda hayatını kaybetti. Cumartesi günü  toprağa verildi.

Anne Hatice Civelek vicdanlara seslendi:

"Belim kırık, göğsüm kırık, kolum kırık. Eşime ihtiyacım var, onun da bana ihtiyacı var!"

İki çocuğunu kaybeden KHK’lı öğretmen Hatice Civelek yetkililere seslendi ve eşinin tutuksuz yargılanmasını istedi: Benim belim kırık, göğsüm kırık, kolum kırık eşime ihtiyacım var, onun da bana ihtiyacı var.”

 

Civelek sosyal medyaya da yansıyan açıklamalarında şunları söyledi:

“Jandarma ifademi almaya geldi, kimler öldü diye sordum, dayanamazsın, dedi . “Ben vatansever iken vatan haini ilan edildim, onu bile kaldırdım; bunu da kaldırırım ” dedim.

Biz herşeyin emanet olduğunu biliyoruz ben çok iyiyim. Eşimle en büyük sıkıntımız evlatlarımızdı. Namaza başlamaları gerekiyor, kime emanet edeceğiz bunları kim yetiştirecek diye dertleniyorduk. Onlar cennet kuşu oldu elhamdülillah.”

 Küçük kızların cezaevinde bulunan babaları Enes Civelek ise cenazeye cezaevi jandarması eşliğinde getirilerek, kayınpederinin ve kızlarının cenaze namazına katıldı.

 

 

 Aziziye Mahallesi Günlü Camii’nde imam hatip olarak görev yapan Emin Balıkçı (58), kızı Hatice Civelek (32), torunları Betül Civelek (3) ve Naime Civelek’le (8) birlikte Ankara Mamak Cezaevi’nde bulunan damadı Enes Civelek’i ziyarete gitmişlerdi.

Kazada hayatını kaybeden dede ve torunları Aziziye Mahallesi Günlü Camii’nde Cumartesi günü ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Düzce Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni