Back To Top

AKÇAKOCA'DA 2 KİŞİYİ DOLANDIRANLAR TUTUKLANDI

AKÇAKOCA'DA 2 KİŞİYİ DOLANDIRANLAR TUTUKLANDI

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -6.12.2018
AKÇAKOCA'DA 2 KİŞİYİ DOLANDIRANLAR TUTUKLANDI
- A +

TELEFONDA KENDİSİNİ POLİS OLARAK TANITAN DOLANDIRICI ŞAHISLAR YAPILAN OPERASYONLA YAKALANDI

Akçakoca’da telefon dolandırıcılığı yapan şüpheliler yakalandı.

Akçakoca ilçesinde bir kişinden 80 bin 500 TL ile bir başka kişiden de 5 000 bin Euro dolandıran iki şüpheli çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine göndeirldi.

 Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada; “

İKİ KİŞİ TUTUKLANDI

               Telefonla “kendisini Polis olarak tanıtan” kişilerin Müştekileri araması ve yönlendirmeleri ile26/27.11.2018  tarihinde Akçakoca İlçemizde iki ayrı müştekiden toplamda 80.500,00TL ve 5000 Euro parayı alan ve 28.11.2018 günü İl Merkezinde aynı şekilde bir müştekiden  para almaya çalışan şüpheli F.H.Ö. isimli şahıs yapılan operasyon ile suçüstü yakalandı.

 Olaylarda bu şahıs ile birlikte hareket ettiği tespit edilen  S.T. ve Ü.Ç. isimli şahıslara yönelik yapılan operasyonda, İstanbul ilinde S.T. isimli şahıs yakalanmış,  F.H.Ö. ve S.T. isimli şahıslar adli mercilerce tutuklanmıştır.

AMAN DİKKAT!

Telefon yoluyla dolandırıcılık olaylarında; şüpheliler, gelişen teknolojik imkânları kullanarak, mağdurları telefon ile arayarak kendilerini polis, asker veya savcı olarak tanıtmaktadırlar. Bu kişiler bir takım gerçek dışı vaatler ile kurgu olaylar inşa edip, vatandaşlarımızın iyi niyetleri ve yardımseverlik duygularını istismar ederek dolandırmaktadırlar.

               TELEFON YOLUYLA DOLANDIRICILIK SUÇUNUN MAĞDURU OLMAMAK İÇİN;     

Polis, Jandarma, Cumhuriyet Savcısı veya herhangi bir kamu personeli, hiçbir şekilde vatandaşlarımızdan elden ziynet eşyası, para teslimi veya havale-EFT yapılmasını katiyen talep etmez. Sizi telefonla arayarak kendisini Polis, Savcı, Asker olarak tanıtıp, bankaya para yatırmanızı veya bir yere para, altın bırakmanızı isteyenlere asla inanmayın.

Telefon görüşmeleri esnasında arka plandan gelen telsiz seslerine ve korku, panik yaratma amaçlı senaryolara katiyen itibar etmeyin. Telefonunuza gelen SMS metinlerinde aramanızı istedikleri numaraları kesinlikle aramayın. Kimlik ve kredi kartı bilgilerinizi sakın paylaşmayın. Böyle bir durumla karşılaşmanız halindelütfen hemen 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ 

hattını arayın ya da en yakın Emniyet Birimine müracaat edin.

Suçla mücadelemiz halkımızın da desteği ile aralıksız devam etmektedir.  

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

DÜZCE VALİLİĞİ

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Yorumlar

Yorumlar
selim 6.12.2018 - 16:14:57
Bu devirde polisim diyene inanmak ve para vermek ohh olsun