Back To Top

Akçakoca Düzce’den ayrılıp Ereğli’ye bağlanmayı kabul edecek mi?

Akçakoca Düzce’den ayrılıp Ereğli’ye bağlanmayı kabul edecek mi?

 - 6 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.12.2018
Akçakoca Düzce’den ayrılıp Ereğli’ye bağlanmayı kabul edecek mi?
- A +

 38 ilçenin il yapılacağı ve Akçakoca ve Kocaali’nin de bu çerçevede il olacak Ereğli’ye bağlanacağı şeklin de ki haberler tartışmalara yol açtı.

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, ortaya atılan iddiaları tebessümle karşıladıklarını belirterek “ Akçakoca Düzce’den ayrılıp Ereğli’ye bağlanmayı kabul edecek mi? Önce oraya baksınlar “Böyle bir durum coğrafi olarak uygun değil. Kocaali halkı buna evet demez” açıklamasında bulundu.

il sayısı  119’a çıkarılacak Ereğli il olacak

Yerel seçimlere az bir süre kala, il olma hayalleri olan büyük ilçeler harekete geçti. Yeni bir düzenlemeyle il sayısının 119’a çıkarılacağı ve 38 ilçenin yakın zamanda il yapılacağı iddia ediliyor. Listede 40’tan fazla ilden daha fazla nüfusa sahip bulunan ve il olmayı bekleyen ilçeler arasında Ereğli, Alanya, Fethiye, Anamur, Manavgat, Siverek, Cizre, Yüksekova, İnegöl de bulunuyor.

Akçakoca Kocaali söylentisi

Ulusal basında yer bulan haberlere göre il yapılacak Ereğli’ye Düzce’ye bağlı Akçakoca ve Sakarya’nın Düzce’ye sınır ilçesi Kocaali’nin bağlanacağı iddia ediliyor. Konuyla ilgili olarak Karasu Haber’e konuşan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, haberi kendilerinin de duyduğunu ve ilçe halkı olarak tebessümle karşıladıklarını söyledi. “Kocaali buna kesinlikle evet demez” diyen Başkan Acar böyle bir idari bağlantının her şeyden önce coğrafi olarak uygun olmadığını belirterek, “Bize gelene kadar Akçakoca Düzce’den ayrılıp Ereğli’ye bağlanmayı kabul edecek mi? Önce oraya baksınlar ” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorumlar
Akçakoca il olmali. Ereğli alapli kocaali bağlanmali. En misaid nokta orta noktada Akçakoca dur. Bu iş nifusa bakmaz. Akçakocali ereğli ye bağlanmaz
Kivirciklar il olacakmis DUZCEMİ ASLA SATMAM
akçakoca evet diyor
AKÇAKOCA TAM ORTADA İL OLMAYA EN YAKIŞANI... :) GENİŞLEMEYE DE MÜSAİT...
AKÇAKOCA TAM ORTADA İL OLMAYA EN YAKIŞANI... :) GENİŞLEMEYE DE MÜSAİT...
Aaa 12/5/2018 -
Sorarlarsa gorus belirtiriz Reis kafasina gore yapacak bize soracakti sanki