Back To Top
TMO’ya kızıp fındık yaktılar

TMO’ya kızıp fındık yaktılar

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -23.11.2018
TMO’ya kızıp fındık yaktılar
- A +

 1 Kasım itibariyle fındık alımlarına başlayan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) üreticilerin tepkisini çekiyor. Çürük ve nem oranın bu yıl düşük olması nedeniyle ürünlerini TMO’ya satamayan üreticiler, dün eylem yaptı. Ünye ilçesinde fındıklarını Ofis’e satmak için giden üreticilerin ürünlerinde çürük oranını yüksek çıktı ve yetkililer bu fındıklarını alamayacaklarını belirtti. Bunun üzerine kızan üreticiler tepki amacıyla Ofis önünde bir poşet fındık yaktı.

Bir çok üreticinin mağdur olduğunu söyleyen Adem Güvenilir, kapıda kaldıklarını belirterek, “Sabahtan itibaren bizler buradayız. Tek bir arabayla gelen bir arkadaşın bir çuval fındığını aldılar. Kamyonlarla gelen fındıklar halen alınmıyor. TMO'da kesinlikle fındık alımı yok. Bakıyorlar geriye gönderiyorlar" dedi.

Devlet bize sahip çıkmıyor

Fındık üreticisi bir çok kişinin fındığının geri gönderilip tüccarlara vatandaşın mahkum edildiğini söyleyen üretici Adem Güvenilir, “Ağustos ayında alınması gereken fındık bekletildikten sonra alınmaya başlandı. Tüccarlara verilmeden bu gün TMO'ya verilen fındıklarımız geri gönderiliyor. Çürümüş diye söylüyorlar, ancak çürük falan değil. Biz burada fındığımızın tüccarlara mahkum edilmemesini istiyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni