Back To Top
AK PARTİ, AĞIR TOPLARI SAHAYA SÜRÜYOR...

AK PARTİ, AĞIR TOPLARI SAHAYA SÜRÜYOR...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -22.11.2018
AK PARTİ, AĞIR TOPLARI SAHAYA SÜRÜYOR...
- A +

 AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, İstanbul ve Ankara dahil birçok büyükşehirde adaylarını belirlediklerini söyledi. Kurtulmuş’un açıklamasının ardından  bir çok eski bakanın  başkan adayı gösterileceği iller arasında Düzce ve Faruk Özlü simi de var.

Düzce’den aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılan Faruk Özlü’nün dışında,  İstanbul için Binali Yıldırım, Ankara için de Mehmet Özhaseki'nin isminin konuşulduğu kulislerde, iktidar partisinin bir çok  ilde popüler isimler ile bazı eski bakanları aday göstereceği konuşuluyor.

TRT'ye konuşan Kurtulmuş, partisindeki yerel seçim hazırlıklarını anlattı. Aday tespitinde titiz bir çalışmayla mesafe alındığını belirten Kurtulmuş, "İstanbul Ankara başta olmak üzere birçok şehrin adayının kim olacağı belli oldu" dedi.

Numan Kurtulmuş, adayların ne zaman ne şekilde ilan edileceğinin genel başkanın takdirinde olduğunu; bu hafta sonu bir kısmının açıklanabileceğini ifade etti.

HANGİ İSİMLER ÖNE ÇIKIYOR?

NTV muhabiri Özgür Akbaş, Kurtulmuş'un açıklaması sonrasında öne çıkan isimleri aktardı.  İstanbul'da TBMM Başkanı Binali Yıldırım ismi önde. Yıldırım'ın adaylığına İstanbul için kesin gözüyle bakılıyor. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin de Binali Yıldırım ismine sıcak baktığı belirtiliyor.

Ankara için ise AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ismi ön planda. Ancak mevcut belediye başkanı Mustafa Tuna ve Emrullah İşler isimleri de temayül yoklamalarında çıkmıştı. MHP'nin de Özhaseki'ye yakın durduğu ifade ediliyor.

Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan ve Gizem Karakış'ın kulislere dayandırdıkları habere göre de, iktidar partisi büyük illerde eski bakanlardan popüler isimlerle sahaya çıkmaya hazırlanıyor. İşte o isimler:

İzmir - Nihat Zeybekçi

Düzce - Faruk Özlü

Bursa - Mehmet Müezzinoğlu / Hüseyin Şahin

Ordu- Hilmi Güler

Van - Hüseyin Çelik

Samsun - Mustafa Demir

Bolu - Fatih Metin

Adana - Jülide Sarıeroğlu

Diyarbakır - Nihat Hatipoğlu  / Mehdi Eker

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni