Back To Top

OKAN YANMAZ, HAKAN KÖSE VE MEHMET TOPUZ AKLANDI...

OKAN YANMAZ, HAKAN KÖSE VE MEHMET TOPUZ AKLANDI...

 - 4 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -12.11.2018
OKAN YANMAZ, HAKAN KÖSE VE MEHMET TOPUZ AKLANDI...
- A +

 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak belediye başkanlığı seçimlerinin en iddialı ismi Okan Yanmaz, Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yürütülen FÖTÖ soruşturması kapsamında kovuşturmaya yer olmadığı kararının alındığını açıkladı.

Akçakoca Belediye Başkanlığı seçimlerinin en iddialı ismi Okan Yanmaz, Akçakoca’da düzenlediği basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. Kendisi ile birlikte Hakan Köse ve Mehmet Topuz hakkında yürütülen soruşturmalar neticesinde(takipsizlik) yani ‘ kovuşturmaya yer olmadığı’  kararının alındığını söyledi.

MHP Akçakoca İlçe Başkanı Mustafa Özensel ve Kadın Kolları Başkanı Nursel Yanmaz’ın da katıldığı basın toplantısında Yanmaz, şunları söyledi…

BENİ EN ÇOK ÜZEN BU ÇİRKİN YAKIŞTIRMALAR OLMUŞTUR

“ Sizlerin ve tüm Düzce – Akçakoca kamuoyunun da bildiği gibi, geçtiğimiz aylarda ben ve arkadaşlarım ile ilgili olarak üzerimize kara bir leke atılmak istenmiş, 15 Temmuz hain girişimini yapan FETÖ/PDY suç örgütü ile bağlantımız olduğu yönünde asılsız iddialara maruz kalmıştık. Yapılan adli soruşturma neticesinde, ilk gün ben ve arkadaşlarımın ifadeleri alındı ve serbest bırakıldık. Benim tek derdim bu memlekete, bu memleketin güzel insanlarına hizmet etme sevdasıdır. Beni en çok üzen ise, üzerimize bu çirkin yakıştırmaların yapılması ve böyle bir suç ile itam edilmem olmuştur “ dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ VE GENEL BAŞKANIMIZ BAHÇELİ’NİN ARKASINDA OLDUK

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Sayın:Devlet Bahçeli FETÖ/PYD yapılanması ile ettiği mücadelenin her daim arkasında olduğumuzu her cemiyette dile getirdik. Bu yapıların Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için tehlike oluşturduğunu, Sayın Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin yerel teşkilatlara göndermiş olduğu talimatlar doğrultusunda, kapı kapı dolaşarak anlattığımızı tüm saygıdeğer Akçakocalılar yakından bilir.

ÜZERİMİZE OYNANAN KİRLİ OYUNU BOŞA ÇIKARDIK

Ayrıca bizlerin her Türk evladı gibi bu vatan için, bu toprak için kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğini, bizi tanıyan herkes bilir. Bizler bu gururla memleketimize hizmet etme aşkına sahipken, üzerimize atılan bu asılsız ve çirkin iddialar, üzerimize oynanan kirli oyundan başka bir şey değildir. Biz, aslı olmayan bu çirkin iddiaları üzerimize yıkmaya çalışanlar ile ilgili tüm bilgileri Türk Adaletine teslim etmiş bulunmaktayız. İnanıyoruz ki adalet, bizleri bu çirkin iddialar ile karşı karşıya bırakanları da gerektiği şekilde cezalandıracaktır.

YÜCE TÜRK ADALETİ DOĞRULARIN YANINDA OLDU

Nihayetinde geçtiğimiz günlerde Yüce Türk Adaleti doğruların yanında olmuş ve haklının masumiyetini bir kez daha ilan etmiştir. Haklarımızda yürütülen soruşturmalar neticesinde(takipsizlik)yani“Kovuşturmayayer olmadığı” kararına varılmıştır. Kovuşturmaya yer olmadığı kararı, bizlerin suçsuz olduğu ve üzerimize atılmak istenen iftiraların bertaraf olduğunun belgesidir. Bu basın açıklamasına gerek duymak zorunda kaldığımız için üzgün olmakla birlikte,yüce Türk adaletinin bizler için, Türk Milleti’ne yakışır bir birey olduğunu ilan etmesi bizleri bir kez daha gururlandırmıştır.

ÜMİT YILMAZ, ÜMİT YILMAZ VE MUSTAFA ÖZENSEL’E TEŞEKKÜR

Yaşadığımız bu üzücü süreçte, başta üzerimize atılan asılsız iddiayı öğrendiği andan itibaren yanımızda olan MHP Düzce Milletvekili Sayın Ümit Yılmaz, İl Başkanı Sayın Ümit Yılmaz, Akçakoca İlçe Başkanı Sayın Mustafa Özensel, MHP Düzce ve Akçakoca teşkilatları, çok değerli Akçakocalılar, parti veya görüş gözetmeksizin bizleri arayarak, üzerimize atılan bu lekeye inanmadıklarını dile getiren sevenlerimiz ve bizi hiç bir zaman yarı yolda bırakmayan dostlarımıza tek tek huzurlarınızda kendi adıma ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.

KASIM’DAN SONRA ADAYLIĞIMI İLAN EDECEĞİM !

Açıklamasının sonunda gazetecilerin aday adaylığı süreci ile ilgili sorularını yanıtlayan Okan Yanmaz, ” MHP’de yasal takvim 15 Kasım’da başlıyor. 15 Aralık’ta sona eriyor. Bu süre içerisinde ben de resmi müracaatımı yapacağım.” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
h.cumur 15.11.2018 - 13:30:21
fetöden beraat eden okana geçmiş olsun...ama akşenerle olan yoldaşlığın ne olacak...bence aday göstermeyecekler...
ali kemal 14.11.2018 - 12:15:05
OKAN BU İŞTEN AKLANDIYSA GEÇMİŞ OLSUN... YALNIZ, AKŞENERİN PEŞİNDE YARIŞMAKTAN DA AKLANSIN, ONDAN SONRA MHP DEN ADAY OLSUN, OLABİLİRSE !!!
Bırak Yanmaz kardeşim sen gelsende bişey değişmeyecek.Sende Müteahhitsin .Betonlaşma aynen devam eder
İlla bi partili mi olmak gerekiyor aklanmak için Diğer suçsuz yere yıllardır davaları süren ve bir sonuca bağlanmayan insanlar ne yapsınlar bunun sa üzerinde durulması gerek Ama tabi seçimler yaklaşıyor bu tür oyunlar çok normal değil mi?