Back To Top
Nerede o eski babayiğitler... 4 gündür AK Parti

Nerede o eski babayiğitler... 4 gündür AK Parti

 - 7 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -8.11.2018
Nerede o eski babayiğitler... 4 gündür AK Parti
- A +

 16 yıl boyunca girdiği milletvekili ve belediye başkanlığı seçimlerinde rekor adaylık başvurusu yapılan AK Parti, en sessiz günlerini yaşıyor. Kimi yorumcular sessizliği MHP adayı Okan Yanmaz’ın kesin favori olmasına bağlıyor.

2014 yılı mart ayında yapılan belediye başkanlığı seçimlerinde Merve Çakır, Mehmet Topuz, Ali Tokgöz, Erol Solak, İbrahim Şaşmaz, Ali Uzun, Cüneyt Yemenici ve  Avni Aşık ile 8 aday adayı müracaatı yapılmıştı.

Başvuru süresinin 5 Kasım Pazartesi günü başlamasına ve 12 Kasım pazartesi günü bitecek olmasına rağmen henüz Ak Parti’ye belediye başkan aday adaylığı için başvuru olmadığı öğrenildi.

Geçmişteki hem yerel hem genel  seçimlerde  her daim aday adaylıklarına şahit olduğumuz isimler bu kez ortalara çıkmazken, belediye başkanlığında gönlü olduğu bilinen bir çok isminde çekimser kaldığı düşünülüyor. Yaşanan bu durgunluğa istinaden,  son dönemlerde Ak Parti’nin yanlış fındık politikaları yüzünden aldığı tepkiler ve Cüneyt Yemenici’nin vatandaştan uzak olması nedeniyle halk nezdinde aldığı tepkiler, aday adayı olarak çıkmaya gerek duyulmadığı gibi nedenler konuşuluyor.

OKAN YANMAZ FAKTÖRÜ ÇOK ETKİLİ OLUYOR

AK Parti’ye hiçbir müracaat yapılmamasını değerlendiren kimi yorumcular ise, Okan Yanmaz faktörünün çok etkili olduğunu, yapılan bütün anketlerde Okan Yanmaz isminin açık ara önde olması nedeniyle aklının bir köşesinde belediye başkanlığı geçiren AK Partili isimlerin Okan Yanmaz karşısında ezilirim endişesi ile bu dönemde aday adayı olmayı düşünmedikleri yorumunu yapıyor.

ANKETLER YAPILDI AMA…

31 Martta yapılacak yerel seçim süreci başlarken Akçakoca başta olmak üzere Düzce’de de bir çok anket yapıldı. Hem başkan Cüneyt Yemenici hakkında, hem de “ Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz” şeklinde yapılan anketlerde çıkan Esvet Sarıoğlu, Dergah Akça, Oğuzhan Sevinç, Dursun Çakır, Burçin Sarıcan, İsmail Küçük, Mehmet Pazvant ve Erol Solak gibi  isimlerin de henüz başvuru bulunmaması, bu anketler niçin yapıldı sözünü akıllara getirirken, başvuru süreci böyle devam ederse 18 Kasım’da internet üzerinden yapılacak temayülün de hangi isimler için yapılacağı da merak edilmeye başlandı.

ARALIK’TA AÇIKLANACAK

Aday adayı başvurularının tamamlanması ve temayüllerin yapılmasının ardından son kararı genel merkezin vereceği Ak Parti’de, aday belirleme çalışmalarının Aralık ayı ortalarında tamamlanacağı ve adayların yine o tarihlerde belli olacağı öğrenildi.

Yorumlar

Yorumlar
Okan yanmazı buyuttunuzde buyuttunuz her seçim aynı terrane son duzlukte havlu atar bu memleketı ona bırakmaz kımse,boşa heveslenmesin.Ak parti her ne olursa olsun aday adaylık süreci bıtse bıle başka ısım cağırabılır ve adayını belirler seçimide kazanır bunu boyle bılın..net bilgi
paşalı 9.11.2018 - 08:02:59
İSMAİL KÜÇÜK ' ü başkan adayı gösterin . KESİN kazanır.
HER SEÇİM AYNI ŞEY SÖYLENİYOR... HER SEFERİNDE OKAN YANMAZ BU SEFER TAMAM DİYOR... AMA HER SEFERİNDE KENDİNE AŞIRI GÜVENDEN... DİREKTEN DÖNÜYOR... İŞ EKİP İŞİ...
Rahat olun burdan ıkı kişi aday adayı olacak kımsenın sıkıntısı olmasın
ali kemal 8.11.2018 - 16:44:20
ula, okanın adaylığı bile belli değil...büyük ihtimalle aday dahi göstermeyecekler...kendi kendinize gelin güvey olmayın... geçti bor un pazarı...sarı çizmeliymiş...yaa, geçin o işleri...
Boşuna yırtınmayın... Akçakoca'nın gelecek 5 yılına sarı çizmeli adamın oğlu imza atacak. Oylar Okan Yanmaz'a
Vatandaş 8.11.2018 - 15:30:18
Kendine güvenen yok ki.Şu zamana kadar seçilenler partinin rüzgarıyla bir yerlere geldiler.Hani meşhur bir söz var ceketimi koysam kazanırım.O iş bitti.
yeni