Back To Top
BAĞIŞ ŞARTI İLE ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ

BAĞIŞ ŞARTI İLE ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -8.11.2018
BAĞIŞ ŞARTI İLE ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ
- A +

 Düzce'de bir kadın, telefonuna mesaj atarak kendisini rahatsız ettiği gerekçesiyle şikayetçi olduğu şüpheliyle, engelli öğrencilerin eğitim gördüğü okula bağış yapması şartıyla uzlaştı

Düzce'de bir kadın, telefonuna mesaj atarak kendisini rahatsız ettiği gerekçesiyle şikayetçi olduğu şüpheliyle, engelli öğrencilerin eğitim gördüğü okula bağış yapması şartıyla uzlaşmaya vardı.

Alınan bilgiye göre, Ş.A'ya telefondan tanışma amaçlı mesaj gönderdiği iddiasıyla F.K. hakkında "kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Dosya, cumhuriyet savcısının önerisi ve tarafların kabul etmesi üzerine, Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu'na gönderildi.

Uzlaştırmacı Yusuf Ziya Çakmak tarafından yapılan görüşmede şikayetçi Ş.A, şüpheli F.K'nin, engelli öğrencilerin eğitim gördüğü okula bin lira bağışta bulunmasını istedi.

Öneriyi kabul eden şüpheli, Düzce Özel Eğitim Anaokulu'na da eğitim gören engelli öğrencilerin oyuncak ve diğer giderlerinin karşılanması için bin lira bağışta bulundu.

- "Çocuklarımızın ihtiyaçlarını gidermiş olduk"

Uzlaştırmacı Yusuf Ziya Çakmak, gazetecilere yaptığı açıklamada, uzlaşma sonunda engelli öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılandığını belirtti.

Çakmak, dosyanın tarafların anlaşması ve gönüllülük esasıyla kamuya yarar sağlanarak kapandığını dile getirerek, "Savcılığımızın önerisi sonrası taraflara ulaşarak yargılamada 'uzlaşma' kolaylığının da var olduğu anlatıldı. Taraflarla görüşme sonucunda mağdurun, engelli bireylerin eğitim aldığı okula yardım talebi vardı. Biz de ilimizde eğitim veren Düzce Özel Eğitim Anaokulu'na ulaşarak, bağışın yapılmasına vesile olduk. Yargılama sonunda minik engellilerin bulunduğu okuldaki çocuklarımızın ihtiyaçlarını gidermiş olduk." dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni