Back To Top
ALTUNÇAYLI RAMAZAN'DAN MÜTHİŞ İDDİA... ORMANALAR TALAN EDİLİYOR...

ALTUNÇAYLI RAMAZAN'DAN MÜTHİŞ İDDİA... ORMANALAR TALAN EDİLİYOR...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -2.11.2018
ALTUNÇAYLI RAMAZAN'DAN MÜTHİŞ İDDİA... ORMANALAR TALAN EDİLİYOR...
- A +

 Düzce TV'de yer alan haberde; Akçakoca Altunçay Köyünde yaşayan Ramazan Yatkın’ın  verdiği bilgilere göre , ormanlarda yaşanan katliam ve tahribata göz yumulduğu iddiasında bulundu...

Akçakoca’ya bağlı Altunçay köyünde ormanlık alanlarda yaşanan tahribatı görüntüleyen ve CİMER’e, BİMER’e ve orman genel müdürlüğüne kadar bir kez şikayette bulunan Ramazan Yatkın, bu katliamın önüne geçilmemesine tepki gösterdi.

CİMER’e son olarak yazdığı yazı üzerine Bolu Orman Bölge Müdürlüğünden  gelen iki mühendisin de şikayete konu olan alanı gezdiğini ve hiçbir suç unsuruna rastlanmadığına dair rapor tuttuğunu iddia eden Yatkın, tahribata göz yumulduğunu savundu.

Ağaçların köyün kooperatifinden şahıslara kestirilerek satıldığını iddia eden Yatkın, bu suça kayıtsız kalınmasına da tepki gösterdi.

Orman tahribatının önüne geçmek için verdiği mücadeleye, bir çok kez şikayette bulunmasına rağmen destek verilmediğini söyleyen Yatkın, tahribatın örtbas edilmeye çalışıldığını dile getirirken, Ankara’dan gelen müfettişin raporunda da hiçbir suç unsuruna rastlanmadığı şeklinde ibare yer aldığını, tahribatın boyutunun büyük olmasına rağmen, sadece kendisinin şikayetlerinden sonra vatandaşa tutulan zabıtların dışında işlem yapılmadığını belirtti. Yatkın yetkililere seslenerek, “ Lütfen bu tahribata dur deyin” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni