Back To Top
En büyük şikayet; kiralar yüksek, Akçakoca çok pahallı ve…

En büyük şikayet; kiralar yüksek, Akçakoca çok pahallı ve…

 - 6 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -1.11.2018
En büyük şikayet; kiralar  yüksek, Akçakoca çok pahallı ve…
- A +

Başkan Pazvant Öğrencilere Akçakoca’yı Anlattı

 Düzce Üniversitesi Akçakoca Yerleşkesi öğrencileri Akçakoca TSO Başkanı Mehmet N.Pazvant ile bir araya geldi. Öğrencilerin şikayetlerini dinleyen Başkan Pazvant, Akçakoca’da alternatif eğlence mekanlarının olmamasından dert yandılar.

Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Dç Dr. Muammer Mesci ile Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr.Seyda Faikoğlu’nun ev sahipliğinde Öğrenci toplulukları ile Başkan Pazvant’ın buluşması gerçekleşti.

KİRALAR  ÇOK YÜKSEK VE DAHA NELER NELER...

Toplantıya katılan öğrenciler hep bir ağızdan Akçakoca'nın çok pahalı bir kasaba olduğundan yakımırlarken, yurt ve barınma sorunlarından, ev kiralarının yüksek olmasına alternatif eğlence mekanlarının olmaması ve yetersiz kültür-sanat etkinliklerinden söz ettiler. Üniversiteye toplu taşıma yapan minibüslerin geç kalkmasından da  şikayeçi olan öğrenciler, Bireysel girişimciliklerinin önünün kapatılmaya çalıştığı siteminde bulundular. Akçakoca’nın turizm sezonunun 2 ay gibi kısa bir süreye sığdırıldığını, turizmde alternatif modeller üzerine çalışmalar yapılmasının da gerekli olduğunun altını çizdiler.

HER TÜRLÜ TALEBİ KARŞILAMAYA HAZIRIZ

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Pazvant, topluluk üyesi öğrencilere girişimcilik ve iş fırsatları konusunda incelikli bilgiler verdi. Akçakoca’da üniversite öğrencisi sayısının zamanla çoğalmasıyla kaynaşma ve diyalog imkanlarının giderek azaldığını belirten Başkan Pazvant, her şeye rağmen ATSO olarak öğrencilerden gelen her türlü talebi karşılamaya çalıştıklarını söyledi.

Yorumlar

Yorumlar
Vatandaş 3.11.2018 - 10:07:25
Burada 5 yıldızlı otellerle yarışıyoruz denmekteki maksat tabiki 5 yıldızlı Akçakocada 1 tane otel var.Güneydeki oteller kastedilerek ifade edilmeye çalışılmıştır.Burada belediye başkan adayı olacak kişi şehri pahalılıktan kurtaracak formül üzerinde çalışmalı öncelikle yapması gereken halk ekmek fabrikası kurup vatandaşa ucuz ekmek yedirmelidir.En pahalı ekmeği tüketiyoruz.Tabi baskılara direnç gösterebilirse.
Akçakocaya 8 yıl önce geldiğimde, pazara gittik.. Ben öğretmenim..Pazardaki fiyatlar daha önce çalıştığım yere göre 2 kat , 3 kat pahalıydı... Hanıma eyvah dedim yanlış yere geldik... Akçakocada yaşayanlar dışarıya hiç çıkmadıklarında mı bilmem? buranın ne kadar pahalı olduğunun farkında değiller.. Hangisini sayayım, ekmek fiyatları, ev kirası, satılık daire, balık fiyatı hem tezgahta hem restoranda... Memleket güzel fakat zihniyet güzel olmadığı sürece Akçakoca gelişmek yerine gerilemeye mahkum bir şehir olarak kalacaktır..
Buradaki temel sorun; üniversite altyapısı olmadan üniversite açılması ve 10 yıllarca hiçbir yatırımın yapılmaması. Burası üniversite kavramına uymuyor. Vatandaş, ezbere konuşmayın, Akçakoca'da kaç tane 5 yıldızlı otel var?..
çuhalılı 2.11.2018 - 11:43:44
pazvant belediye başkanlığına ısınıyor gibi. yakışır
çuhalılı 2.11.2018 - 11:43:44
pazvant belediye başkanlığına ısınıyor gibi. yakışır
Vatandaş 1.11.2018 - 23:13:41
Eeee çocuklar yanlış seçim yaptınız.Burası turistik yer tabiki pahalı olacak.Biz 5 yıldızlı otellerin yoğun olduğu bölgelerle yarışıyoruz.Burada denetim mi var.En basit örnek verelim bugünlerde palamut kaç para 20 tl.Sebebini soracak olursanız balık yok yakalanmıyor diyecekler.Peki bu balıklar ne zaman yakalandı.10 veya 15 gün önce peki o zaman balığı kaça satıyorlardı 10 tl .İşte hesap ortada alın balıkları atın buzhaneye balık olmayınca 2 katı fiatla satın.Peki bunu kim denetleyecek.İşte malesef memleket bu duruma geldi.Allah kimseye fırsat vermesin.
yeni