Back To Top
TMO, Akçakoca'da fındık alımına başladı

TMO, Akçakoca'da fındık alımına başladı

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -1.11.2018
TMO, Akçakoca'da  fındık alımına başladı
- A +

TMO Fındık alımına başladı,depo önünde uzun kuyruklar oluştu

 Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’ın TMO tarafından fındık alımına 1 Kasım Perşembe gününden  itibaren  başlanacağını açıklanmasının ardından  TMO tarafından bugün Akçakoca’da fındık alımına başlandı.

Akçakoca Dadalı köyünde bulunan TMO deposu  önünde uzun kuyruklar oluştu.

1 Kasım 2018 itibariyle Akçakoca Dadalı köyünde bulunan depoda TMO tarafından fındık alım çalışmaları başladı,Fındık üreticileri depo önünde traktörleriyle gelerek uzun kuyruklar oluşturdu.

TMO tarafından fındık alımının il gününde elektrik kesintisinin yanısıra bir takım teknik  aksaklıklar nedeniyle geç alıma başlandığını dile getiren yetkililer, Fındık alımının ilk gününde bir takım sıkıntılarımız oldu ancak hemen giderildiğini ifade ettiler.

Dadalı deposu önünde sıranın kendisine gelmesini bekleyen üreticiler, 14 lira açıklanan fındık fiyatından memnun olduklarını belirtirken bazı üreticiler ise fındık fiyatının daha fazla açıklanması gerektiğini belirttiler.

Fındık üreticileri TMO’nun dönüm başına 90 kilo fındık aldıklarını belirterek bu rakamın artırılması gerektiğini dönüm başına en az 250-300 kilo alım yapılması gerektiğini söylediler.

Yorumlar

Yorumlar
ÇİFTÇİ 2.11.2018 - 10:48:35
Sayın başkan Yemenici TMO da hayırlı olsun deyip tatlı dağıtmış.Ya sayın başkan aylardır fındık konusunda bir kelam etmiş mi.Şimdi seçim yaklaştı oy kapmak adına tatlı dağıtıyor şirin gözükmeye çalışıyor.Yapma başkan ya adama demezler mi şimdiye kadar neredeydin.Ben şimdi sana bu hareketinden dolayı oymu verecem.İlk seçildiğinde verdim lakin bundan sonra çok zor sayın başkan.Keşke bu halkın yanında olduğunu daha önceleri gösterseydin.
yeni