Back To Top
TMO NASIL FINDIK ALACAK? İŞTE DETAYLAR...

TMO NASIL FINDIK ALACAK? İŞTE DETAYLAR...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -30.10.2018
TMO NASIL FINDIK ALACAK? İŞTE DETAYLAR...
- A +

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TMO’nun Levant kalite fındığı 14 liradan, Giresun kalite fındığı 14.5 liradan alacağını açıklamasının ardından TMO’dan fındık alımının nasıl olacağına yönelik açıklama geldi.

 Toprak Mahsulleri Ofisi fındık alımını nasıl yapacak? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TMO’nun 1 Kasım’dan itibaren Levant kalite fındığı 14 liradan, Giresun kalite fındığı 14.5 liradan alacağını açıklamasının ardından TMO’nun nasıl alım yapacağı sorusu da cevabını buldu.

Konuyla ilgili TMO’daan yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Bilindiği üzere TMO'ya ana iştigal konusu olan hububat ve bakliyat görevinin yanı sıra zaman zaman diğer tarımsal ürünlerde de müdahale görevi verilmektedir.

Bu kapsamda Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından TMO'nun 1 Kasım 2018'den itibaren üreticilerimizden Levant kalite kabuklu fındığı 14,00 TL/kg, Giresun kalite kabuklu fındığı ise 14,50 TL/kg fiyatla alacağı ilan edildi.

Ayrıca Bakanlığımızca verilen 170,00 TL/da alan bazlı destek ve 14,00 TL/da mazot-gübre desteği dikkate alındığında üreticilerimiz ilave 2,00 TL/kg gelir elde edecektir.

Bu durumda üreticilerimizin eline toplamda Levant kalite kabuklu fındıkta 16,00 TL/kg, Giresun kalite kabuklu fındıkta ise 16,50 TL/kg geçmiş olacaktır.

Üreticilerimiz randevularını 30 Ekim 2018 tarihinden itibaren “http://www.tmo.gov.tr” ve http://randevu.tmo.gov.tr adresleri veya TMO işyerlerine müracaat ederek alabileceklerdir.

Üreticilerimiz, fındık alımları konusunda her türlü bilgi ve sorunu Kurumumuz bünyesindeki "Alo Ürün Hattı'na [0 312 416 34 10 (8 Hat)] bildirebileceklerdir.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni