Back To Top
14 LİRAYA FINDIKÇI TEPKİSİ...ELİMİZDE FINDIK MI KALDI?

14 LİRAYA FINDIKÇI TEPKİSİ...ELİMİZDE FINDIK MI KALDI?

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -27.10.2018
14 LİRAYA FINDIKÇI TEPKİSİ...ELİMİZDE FINDIK MI KALDI?
- A +

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cuma günü toplanan AK Parti İl başkanları toplantısında TMO’nun 14 liradan fındık alacağını açıklamasının yankıları devam ediyor. Kimi üreticiler alınan kararın geç olduğunu dile getirirken,  ambarında fındığı olanlar ise durumdan oldukça hoşnut görünüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TMO’nun 1 Kasım tarihi itibarıyla fındık alımına başlayacağı ve fındık fiyatının 14 lira olacağı yönünde açıklama yapmasının ardından fındık üreticileri ile vatandaşlar bu duruma tepki gösterdiler.

ELİMİZDE FINDIK MI KALDI?

Yapılan haberlere soysal medyada binlerce yorum gelirken,  yapılan yorumlarda vatandaşlar; “Bu seçim yatırımı ise tutmadı. Elimizde fındık mı kaldı? Bu saatte fındık fiyatı açıklaması yapılsa ne olur? Bu resmen bizimle dalga geçmektir” tepkisinde bulundular.

Sosyal medyada yapılan yorumların bazıları ise şöyle…

Çok güzel HABER ama, bu saatten sonra..üreticinin elinde  goruk fındık var, onu da TMO almaz...

Üreticilerin çoğu bu yılın fındık fiyatından yararlanamadı, tüccarlarımıza hayırlı olsun.

Yorumlar

Yorumlar
REİZ acaba hangi ülkede yaşıyo..işte bu bize gosteriyorki REİZİN vatandaşdan ciftciden fındık üreticisinden emekliden haberi bile yok..fındık sezonu bitmis fındık üreticisinin elinde fındık kalmamış tüccar ferroro elinden almış vurgunu yapmış üretici mazot borcu kredi borcu ilac borcu işci borcu gübre borcu icin satmış satgıgı findik borclarını bile kapatmaya yetmemiş REİZ de kasım ayında fiyat veriyo 14 tl diye...REİZİN ciftciden fındıktan vatandaşdan haberi yok bi haber REİZ suriyelilerle suriyelileri yedirip icirip beslerken başka ülkelerle ilgilenirken kendi vatandaşını unutmuş kendi vatandaşına esnafina ciftcisine kulaklarini tikamış anadolu da bir söz var dügün bittikten sonra kınayı ne yapayım nereme yakayım diye simdi biz 14 tl degil 24 tl olsa ne yapalım elimizde fındık mi kaldı..REİZ baktı pabuc pahalı oylar eriyo oy alamayacak bu millet de saf ya hemen 14 tl diyelimde daha fazla oy kaybetmeden oyları geri kazanalım bu millet zaten saf 14 tl yi duyunca tekrar geri adım atar tekrar oy verir bize önümüzdeki sene secim falan yok nasıl olsa bu zamanda ciftcini elinde fındıkta kalmadı olmayan fındıga fiyat verelim de secim yatirimi yapalım önümüzdeki sene yine sahipsiz birakalım 8 9 10 kac olursa olsun biz bu secimi kurtaralim bu saf cahil milletin agzina bir parmak bal calalım düsüncesi ile secim yatirimi olarak 14 tl fiyat acıkladı. REİZ şunu unuttu herhalde 16 17 senedir bu millet nasıl sahip ciktiysa dogru veya yanlış kararlarında arkasinda durduysa 15 temmuzda nasıl sokaklara inip vatanına REİZİ ne sahip ciktiysa nasil yücelttiyse önümüzdeki secimlerde yerle bir etmesinide bilir REİZİN unuttugu insan yerine koymadıgı bu millet kendini en güzel ve en acı şekilde hatırlatır kendisini gecmişe dönüp bi bakı vermesi yeter
yeni