Back To Top
TMO ELİNDEKİ FINDIĞI SATIYOR MU?

TMO ELİNDEKİ FINDIĞI SATIYOR MU?

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -18.10.2018
TMO ELİNDEKİ FINDIĞI SATIYOR MU?
- A +

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "2018 yılı biter bitmez TMO fındık stoklarının satışa açılması söz konusu değildir. Üreticimizin elinde fındık olduğu sürece stoklarımızı koruyacağız ve satışa açmayacağız" dedi.

 Dün mecliste MHP ve CHP tarafından verilen iki fındık önergesinin iktidar partisinin oylarıyla reddedilmesi fındığı yine gündemin ilk sırasına çıkardı. Fındıkta tartışmalar yeniden alevlenirken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yeni bir açıklama daha yaptı.

Fındık fiyatlarının düşüş eğiliminde olmaya başlamasının ardından milyonlarca Karadenizli üretici, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) müdahale alımı yapmasını beklerken, Bakan Pakdemirli, TMO’nun elindeki fındık stoklarının satışa açılmasının söz konusu olmadığını belirtti.

Pakdemirli, Twitter hesabından TMO'nun fındık stoklarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Fındık fiyatlarını üreticinin lehine korumak için TMO'nun elindeki fındık stoklarını yılsonuna kadar satışa açmayacaklarını duyurduklarını anımsatan Pakdemirli, şunları kaydetti:

Fındık fiyatlarını üreticilerimizin lehine korumak için TMO’nun elindeki fındık stoklarını 2018 yılı sonuna kadar satışa açmayacağımızı duyurmuştuk. Ancak bu açıklamadan yola çıkarak, hemen Ocak ayında fındık stokları satışa açılacakmış gibi spekülasyonlar yapılmaya başlandı. Bu açıklamadan yola çıkarak, hemen ocak ayında fındık stokları satışa açılacakmış gibi spekülasyonlar yapılmaya başlandı. 2018 yılı biter bitmez TMO'nun fındık stoklarının satışa açılması söz konusu değildir. Üreticimizin elinde fındık olduğu sürece stoklarımızı koruyacağız ve satışa açmayacağız.” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Satın bence yaptığımız yanlışları percinleyin fındık üreticisi ahnaktir salaktır ama bu saatten sonrada hiçbirşeye inanmayacaktır fındık fiyatları düşüyormuş ben inandım yükselecek diyen vekillere 10 liraya düşene kadar bekleyeceğim dolar 3 lirayken dolarınızı şeyin diyeni de gördük satan yinede devletine ve milletine bağlı körü körüne de olsa devlet büyüklerine inanan bir aule yapısı mevcut bircogumuzda ama bu bur yere kadar ölen adam misali eskiler anlatırdı ölü birinin öldüğünün farkındaymış ama kendı öldüğünü bilmezmiş herkes mezarlığı terkederken oda gitmek istediğinde başını üzerne koyulmuş okan tahtalara başını vurduğunda anlarmış önümüze yakında oy sandığı gelecek ve herkes oyunu kullanip evine dönecek bakalım o tahtalar kimin üzerini örtmüş ve üzerine toprak atılmış göreceğiz...
yeni