Back To Top

CAN GÜVENLİĞİNİZ İÇİN PAT-PAT KULLANMAYIN...

CAN GÜVENLİĞİNİZ İÇİN PAT-PAT KULLANMAYIN...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -12.10.2018
CAN GÜVENLİĞİNİZ İÇİN PAT-PAT KULLANMAYIN...
- A +

 Düzce Valiliği’nden yapılan uyarı ile yasal olmayan pat patla insan ve yük taşımacılığının can ve mal güvenliğini tehdit ettiği vurgulanarak, vatandaşların kurallara uymaları istendi.

Valilikten yapılan uyarıda;

İlimizde tarım alanında yasal olmayan bir şekilde kamyon, kamyonet, traktör ve pat-pat olarak tabir edilen römorklarda insan taşındığı veya bu araçlara yüklenen yükler üzerinde seyahat edildiği yaptığımız denetim ve kontrollerde gözlenmektedir. Vatandaşlarımızın bu şekilde seyahat etmeleri hem kendi can ve mal güvenliği açısından, hem de başkalarının can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturmaktadır. Vatandaşlarımızın kurallara uyarak seyretmeleri güvenlikleri açısından çok önemlidir.

Özellikle pat- pat diye tabir edilen araçlar; tarımsal amaçlı işlerde kullanılan araçlardır. Bu araçlar çok amaçlı bir hale getirilerek hem ulaşım, hem de tarımsal faaliyetler için kullanılır hale getirilmiştir. Vatandaşlarımızın çok dikkatli olması gerekmektedir. Meydana gelen pat-pat kazalarında yeterli güvenlik önlemi olmadığı için can kayıpları yaşanmaktadır.

Vatandaşlarımızın trafikte dikkatli olup, kurallara uymaları can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir. Tüm vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını önemle rica ederiz.

İfadelerine yer verildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni