Back To Top
ÜMİT YILMAZ MECLİS KÜRSÜSÜNDE DÜZCE İÇİN SÖZ ALDI..

ÜMİT YILMAZ MECLİS KÜRSÜSÜNDE DÜZCE İÇİN SÖZ ALDI..

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -11.10.2018
ÜMİT YILMAZ MECLİS KÜRSÜSÜNDE DÜZCE İÇİN SÖZ ALDI..
- A +

 Düzce MHP Milletvekili Ümit Yılmaz sözünü tuttu, henüz meclis açılalı 10 gün olmasına rağmen kürsüden Düzce’nin sorunlarını anlattı. Yılmaz Düzce’nin dertlerini duyurmaya çalışırken, Ak Parti Milletvekili ve İl Başkanı ise meclis lobisinde belediye başkan aday ve il başkanlığı için istişaredeydi.

24 haziran seçim sürecinde yaptığı propaganda çalışmaları sırasında hem de seçimden sonra yaptığı ziyaretlerinde her söyleminde Düzce’nin vekili olarak meclis kürsüsünden Düzce’nin sorunlarını duyuracağını söyleyen MHP Milletvekili Ümit Yılmaz sözünü tuttu.

Yılmaz meclis açılalı henüz 10 gün olmasına rağmen meclis kürsüsüne çıktı, yıllardır Düzce’nin vekili olarak mecliste bulunan siyasilerin yapamadığını yaptı.

“Düzce’mizin sorunlarını TBMM Genel Kurulunda dile getirdik. Milletimizin bize gösterdiği teveccüh ile sizlerin sesi olmaya, layığıyla temsil etmeye Bismillah dedik başladık.” Diyerek sosyal medya hesabından ilk meclis kürsüsü deneyimini paylaşan Yılmaz, Kalkınma ve Yatırım Bankası için verilen teklifle ilgili söz aldı.

Düzce’nin vekili Yılmaz, “ Maalesef kendi bölgesinde kalkınamayan Düzce hakkında konuşmak için söz istedim” diyerek konuşmasına başladı.

AK PARTİ’YE VERDİĞİ DESTEĞİN KARŞILIĞINI ALAMADI

Yılmaz, “ Düzce 12 Kasım 1999 depremi ile ağır bir yıkım yaşadıktan sonra il olmuştur. Depremin yaralarını bir an önce sarması için il yapılan şehrimiz maalesef depremin üzerinden 20 seneye yakın bir zaman geçmesine rağmen depremin izlerinden hala kurtulamamıştır. 2002 yılından bu yana yapılan tüm seçimlerde Ak Parti’ye yüksek oranda destek vermiş, maalesef verdiği bu desteğin karşılığını yerelde alamamıştır. İlimizin sorunları gittikçe artmaktadır.” Dedi.

Dün mecliste Ordu MHP Milletvekili Cemal Enginyurt’un dile getirdiği fındığın Düzce’deki sorunların başında geldiğini söyleyen Yılmaz, 24 haziran seçimlerinden önce Cumhurbaşkanının TMO’nun fındık alacağına söylemesine rağmen Ulaştırma bakanının TMO’nun fındık almayacağını söyleyerek üreticiyi bir şirketin tekeline bıraktığını belirtti.

DÜZCENİN SORUNU SADECE FINDIK DEĞİL

Yılmaz, “ Bu gerek ilimiz gerekse ülke ekonomisi açısından yanlış bir tutumdur. Tarım ve Orman Bakanının durumu tekrar gözden geçirmesi, bir an önce bu yanlış tutumundan vaz geçmesi gerekmektedir. Ayrıca yine Ulaştırma Bakanının yılbaşına kadar TMO’nun elindeki fındığı piyasaya sürmeyeceğini açıklaması dikkatimizden kaçmamıştır. Ocak ayından sonra fındığı piyasaya sürerek kimin menfaatine çalıştığı kafamızda soru işaretleri bırakmıştır.Fındıkla ilgili konuşacak çok şey vardır ancak Düzce’nin yegane sorunu fındık değildir. Bu sorunların başında Düzce Atatürk Devlet hastanesinde hayati önemi olan kardiyoloji, kadın doğum, göğüs hastalıkları gibi bir çok dalda hekim sıkıntısı yaşanmaktadır. Hastanemizdeki bu branşlarda ya doktor yok, ya da bir hekimle hizmet verilmeye çalışılmaktadır. Bu çalışma ortamı hem hekim arkadaşları hem Düzcelileri sıkıntıya sokmakta, polikliniklerde gerginliğe sebep olmaktadır. Düzce sağlık açısından mecburi hizmet alanına dönmesine rağmen yanlış tespit ve yönetimler neticesinde halen gerekli hekim sayısına ulaşamamıştır.” Dedi.

DÜZCE’NİN DİĞER VEKİLLERİ LOBİDE

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz meclis kürsüsünde Düzce’nin sorunlarını duyurmaya çalışırken, diğer Düzce Milletvekilli Fahri Çakır ve Ayşe Keşir, Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ile meclis lobisinde  istişaredeydi. Ak Partili siyasiler her ne kadar Düzce için istişarelerde bulunmak için bir araya geldiklerini söylese de, son günlerde gündemlerinde Düzce değil, belediye başkan adayı ya da il başkanı adayının kim olacağı derdinin olduğu biliniyor. Seçim sürecine girildiğinden bu yana Düzce’nin sorunlarına değil, destekledikleri aday için kulislere kafa yoran siyasilerin şu aralar sadece seçime odaklandığı da tartışılmaz ir gerçek.

Yorumlar

Yorumlar
Helal sana verdiğimiz oylara görsün akpliler bu daha başlangıç akpliler 'in derdi düzce deyil belediye başkanı ve il başkanı
sadece düzce devlet hastanesimi ? Akçakoca devlet hastanesinde de doktor yok malesef. yazık çok yazık
Nasıl olsa oyları çantada keklik görüyorlar.Görecez bakalım
yeni