Back To Top
Pazarda Etiketler kontrol ediliyor

Pazarda Etiketler kontrol ediliyor

 - 6 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -11.10.2018
 Pazarda Etiketler kontrol ediliyor
- A +

Akçakoca  Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Salı pazarında yaptığı denetimiyle pazarlardaki fiyat dalgalanmalarına karşı fiyat-etiket kontrolü yaptı.

Akçakoca Belediyesi Zabıta Ekipleri, fahiş fiyatla ürün satanları tespit etmek amacıyla uygulama başlattı.  İlk olarak Salı pazarında uygulama yapan zabıta ekipleri,  pazarlardaki fiyat dalgalanmalarına karşı fiyat-etiket kontrolü yaptı.

Yapılan denetimlerde olumsuz hiçbir uygulamaya rastlanılmadığını söyleyen Akçakoca Belediyesi Zabıta Müdürü İsa  Mat, Tezgah temizliği, ürün kalitesi ve standartlara uygun fiyat uygulamasıyla vatandaşlara hizmet veren pazar esnafını tebrik ettiklerini söyledi. Hijyene ve fahiş fiyatla mal satan bazı pazarcı esnafının ise uyarıldığını söyledi.

Zabıta ekiplerinin ilçe genelindeki uygulamasının devam edeceği öğrenildi.

Yorumlar

Yorumlar
Krizin sorumlusu, Dolar kurunun müsebbibi, Faizlerin yükselmesine sebep olan ; 1- Manav 2- Pazarcı esnafı Peki Sebze hâlinde fiyatlar nasıl. Oraları denetleyen kahraman Zabıtalar kim.? Türkiye Ekonomisini batıran. Stokçu manav ve Pazarcı esnafı. Allah akıl fikir versin, Yaş sebze ve meyve kaç gün stokta tutulur.? Patates ve Soğan krizi yaşadık, Suriye'den ithal edildi, Yerli ve Milli Köylü Patates, Soğan üreticisi ne dedi, Bizde mal var alan yok, çürüdü attık, iflas ettik dedi. O stokçular kimlerdi.!
Ali 10/11/2018 -
İşleri güçleri çürük mal satmak salı pazarı esnafının o nedenle birçok ürünü sectirmezler
Akçakoca'da manavların sabit fiyat politikası yok, manavlar dışarıdan gelen öğrenci ve memurlara daha fazla fiyattan ürün satıyorlar. O nedenle marketten alışveriş yapıyorum çünkü her şeyin fiyatı üzerinde yazıyor, yanlışlık olursa kasadaki adama itiraz ettiğinde kredi kartı ile almış olsan bile fiyat farkını peşin para ile ödüyor.
Akçakoca'da manavların neden fiyat etiketi yok, yasal olarak zorunlu değil mi? Manavlar neden kontrol edilmiyor?
karadeniz 11.10.2018 - 09:40:12
ohhh fiyatlar yerinde misss
... 10/11/2018 -
Yalandan uygulama yapıyorlar vatandaşın gözünü boyamak için. Serbest piyasa ekonomisi var, adam 1 liraya aldığı ürünü 100 liraya satar bunu ispatlasanda birşey yapamazsın ki, eğer 100 liraya göre vergisini veriyorsa bakar bakar geri dönersin. Ucuza alıp pahalı satmak suç değil boşuna vatandaşın gözünü boyamayın.
yeni