Back To Top
Akçakoca’da Muhtar Adayları Bir Bir Ortaya Çıkmaya Başladı

Akçakoca’da Muhtar Adayları Bir Bir Ortaya Çıkmaya Başladı

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -9.10.2018
Akçakoca’da  Muhtar Adayları Bir Bir Ortaya Çıkmaya Başladı
- A +

 Akçakoca ilçesinde, yerel seçimlere 6 ay kala muhtar adayları ortaya çıkmaya başlaması üzerine, bir grup mahalle muhtarı acil koduyla bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı…

Mahalli seçimlere kısa bir süre kala, bir yandan belediye başkan adayları nabız yoklarken bir yanda ise muhtarlık seçimlerinde muhtar adayı olacak isimler sosyal medya üzerinde tanıtımları ve seçin vaatlerini sırlamaya başladı.

Muhtarlığın angarya görüldüğü geçmiş yılların aksine, özellikle Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olması ve muhtar maaşlarını günün ekonomik şartlarına göre yeniden düzenlenmesi daha şimdiden çok sayıda muhtar adayının ortaya çıkmasına sebep oldu.

Akçakoca’nın çeşitli mahallelerinde oturan çok sayıda muhtar adayının Sosyal medyada propaganda çalışması başlatması üzerine durum değerlendirmesi yapmak üzere bir araya gelen 4 mahalle muhtarı, izleyecekleri yol haritası üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Osmaniye Mahallesi Sefer Tuzcuoğlu, Yalı Mahallesi Muhtarı Okan Kural, Kapkirli Mahallesi Muhtarı Mehmet Şenbaş, Hacı Yusuflar Mahallesi Muhtarı Lütfi Özcan’nın bürosunda bir araya geldi.

Hacı Yusuflar Mahallesi Muhtarı Lütfi Özcan Yapılan toplantı sonrası, “Mahalle muhtarı arkadaşlarla günün önemli konuları hakkında istişarede bulunduk” paylaşımında bulundu.

Yorumlar

Yorumlar
Vatandaş 10.10.2018 - 12:14:57
Sayın Köy muhtarları köyleri için mahalle muhtarları mahalleleri için ne gibi iyileştirme faaliyetlerinde bulundular.Yazarlarsa vatandaşta öğrenmiş olur.Ayrına memleketimizin geçim kaynağı olan fındık konusunda ne icraatları olmuştur.Basında sosyal medyada ses getirecek birşey duymadık görmedik.Basında görüyoruz yemeklerde gezmelerde tatillerde iyi allah versinde ama benim fındığım için ne yaptın be kardeşim.
Öyle deme ; Muhtarlar Akademi Diplomasına sahip, Sarayda brifing almış, İspanya görmüş insanlar. Belediye Başkanı onları dinliyor, Onlar da kafasını dinliyor. Muhtar deyip geçmeyin, Böyük ve möhim adamlar. Eskiden Muhtar Çakmağı vardı, Şimdi Çakma Muhtar var. İşin ciddi ve gerçek yanı Sayın Muhtarlar temsil ettikleri Mahalleleri gece gündüz farklı zamanlarda gezerek sorun tespiti yapsınlar, Kendi sokakları harici diğer sokaklar nasıl bir görsünler. Şuda bir gerçek artık Muhtarlarda Siyasi parti adayı olarak seçime girecekler.
Vatandaş için ne yaptınız.
yeni