Back To Top

MEYDAN FERRERO ve SAZ ARKADAŞLARINA KALDI...

MEYDAN FERRERO ve SAZ ARKADAŞLARINA KALDI...

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -1.10.2018
MEYDAN  FERRERO ve SAZ ARKADAŞLARINA KALDI...
- A +

TMO’nun fındık piyasasından elini eteğini çekmesinin Ferrero ve saz arkadaşlarını mutlu ettiğini söyleyen  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, TMO inisiyatif almıyor. Almayınca belirleyici İtalyan firması oluyor. İnisiyatif İtalyan firmasının eline geçmiştir. Artık her şey İtalya’nın  ve yerli işbirlikçilerinin elinde olduğunu söyledi.

Fındık konusunda çarpıcı açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, fındıkta tekeli elinde bulunduran İtalyan firması Ferrero’yu isim vermeden eleştirerek, fındıkta her şeyi onların belirlediğini söyledi.

SAZ FERRERO’NUN ELİNDE...

Trabzon’da düzenlediği basın toplantısında konuşan Aydın, “Bizim fındıkta bir yetki ya da gücümüz yok.” diyerek açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ama İtalyan firmasının CEO’su bunu çok iyi bilir. Onlar fındığın ne olacağını, fiyatını bilir. Çünkü Toprak Mahsulleri Ofisi sahadan çekildi. İnisiyatif almıyor. Almayınca belirleyici İtalyan firması olacak. Bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Biz söyleyeceklerimizi söyledik ama hayata geçmedi. İktidarın izlediği bu politika karşısında da şu anda söz onlarda, saz onların elinde… Onlar çalıyor. Onların kararları belirleyici olacak. Ama şu an itibarıyla inisiyatif bitmiştir, İtalyan firmasının eline geçmiştir. O belirleyici olacaktır.”

VATANDAŞIN TEPKİ GÖSTERMESİ GEREKİR

Fındık konusunun kendilerini çok üzdüğünü belirten Aydın “Koskoca üretici, bir İtalyan firmasına teslim edildi. Vatandaş bunun farkında değil, o da üzücü. Hükûmete karşı vatandaşın en büyük silahı tepkidir. Hak gaspı varsa, yeniliyorsa o da bunun farkındaysa demokratik yollardan tepkisini göstermesi gerekir. Demokrasi denen şeyde dengeler böyle oluşuyor.  Türkiye’de bu yok oldu. Tep parti düzeni var. Kimse de sokağa çıkmaya heveslenmesin. Polis alıp götürüyor. 2 ay sonra da FETÖ’cü olma ihtimalin var. Onun için korkudan kimsenin sesi çıkmıyor. Herkes teslim olmuş durumda. Teslim olmayan tek yer var, o da İyi Parti. Biz iktidardan korkmuyoruz. Halkın sözcülüğünü de yapmaya devam edeceğiz.”

Yorumlar

Yorumlar
Yazik bu millete. Bu karadenizden akp ye 10 tane oy cikarsa yazik
AKP'YE OY VERENLERE SORUYORUM, FINDIK PARA ETMİYOR, SAMAN, BUĞDAY, FASULYE, NOHUT, PATATES, ZEYTİNYAĞI İTHAL, DOĞALGAZA, ELEKTRİĞE ÜÇÜNCÜ ZAM, PETROL AYDA İKİ KERE ZAMLI, EĞİTİM TARİKATLARA TESLİM, SAĞLIK İÇİN DOKTOR İLAÇ YOK, MUAYENE İÇİN SIRA BEKLERKEN, DOLAR KURU ARTMIŞ HER ŞEY PAHALI, EKONOMİ AMERİKAN ŞİRKETİ MCKİNSEY'E TESLİM, BUGÜN SEÇİM OLSA YİNE AKP'YE OY VERECEK KADAR BİR ŞEYDEN ANLAMIYORMUSAN. O ZAMAN OY VERİP BİZİ BARİ PERİŞAN ETME.