Back To Top
FINDIK BİTTİ... TMO SONUNDA AÇIKLAMA YAPTI

FINDIK BİTTİ... TMO SONUNDA AÇIKLAMA YAPTI

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -22.9.2018
FINDIK BİTTİ... TMO SONUNDA AÇIKLAMA YAPTI
- A +

Üretciyi oyaladılar oyaladılar sonunda baklayı ağızlarından çıkardılar....

Bu sezon fındık alımı yapmayacağı netleşen Toprak mahsulleri Ofisi’nden açıklama geldi. Fındık alımıyla ilgili tek kelime etmeyen TMO açıklamasında TMO’nun stokunda bulunan fındıkların 2018 yılı sonuna kadar satışa açmayacağı belirtildi.

 Sezon başından beri Toprak Mahsulleri Ofisi fındık alıp almayacağı tartışmaları devam ederken Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Trabzonlu Cahit Turhan, TMO’nun bu yıl fındık almayacağını açıklaması kafalardaki soru işaretlerini giderdi.

Üreticinin en az 15 lira fiyatla piyasaya girmesini ve fındık almasını umduğu Toprak Mahsulleri Ofisi’nin fındık alım yapmayacağı netleşirken, kurumdan yazılı bir açıklama geldi.

2017 yılında 79 bin fındık üreticisinden ürün satın alarak piyasaya müdahale eden TMO'nun elinde bulunan fındık stoklarının satışa açılacağı yönünde piyasalarda maksatlı söylentilerin olduğu belirtilen açıklamada şunlar söylendi;

ELİMİZDE OLAN  FINDIK, YIL SONUNA KADAR DEPOLARDA KALACAK

“Bugün için fındık hasadı tamamlanmış olup piyasaya arz edilen ürün miktarı % 30 seviyelerindedir. Üreticilerimiz tarafından piyasaya ürün arzının devam ettiği bir dönemde Kurumumuzun, elinde bulunan kabuklu fındık stoklarını 2018 yılı sonuna kadar satışa açması söz konusu değildir.

Bakanlığımız ve Kurumumuz piyasaları yakından takip etmekte, üretici mağduriyeti oluşmaması ve piyasa istikrarının sağlanması için gerekli tedbirleri almaktadır.” denildi.

BAKALIM PAZARTESİ PİYASALAR NASIL ŞEKİLLENECEK

Üreticinin bu sezon düşük rekolte nedeniyle maliyetlerin arttığı fındıkta piyasaya girip en azından maliyetin altında fındık satılmasının önüne geçmesini umduğu TMO’nun fındık almayacağının netleşmesinin ardından fındık fiyatlarının nasıl bir seyir izleyeceği merak ediliyor.

Yorumlar

Yorumlar
ads 24.9.2018 - 09:08:22
Allah bir kısım çiftiçimize akıl, bir kısmına omurga, bir kısmına da sabır versin..
Şeylerine girsin bu fındıklar
Israrla AKP'ye oy veren, İnatla Fındığı emanete veren bu insanlar akıllanmadıkça, Demokraside gelmez, Fındıkta para etmez.
yeni