Back To Top
TARIM BAKANI YERİNE ULAŞTIRMA BAKANI KONUŞTU...TMO FINDIK ALMAYACAK

TARIM BAKANI YERİNE ULAŞTIRMA BAKANI KONUŞTU...TMO FINDIK ALMAYACAK

 - 11 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -22.9.2018
TARIM BAKANI YERİNE ULAŞTIRMA BAKANI KONUŞTU...TMO FINDIK ALMAYACAK
- A +

 Fındık üreticisinin tüm umutlarını yıkan iddia! TMO fındık almayacak!  Aylardır her türlü çağrıya rağmen ses vermeyen TMO’nun, “Tasarruf tedbirleri” adı altında bu sezon fındık alımı yapmayacağı, dolayısıyla fındık taban fiyatı açıklamayacağı iddia edildi

Karadeniz illerinde bugünlerde tek gündem fındık. Kahvede, sokakta, ev ziyaretlerinde, “Ağustos bitti, Eylül geçiyor hâlâ fındık fiyatı belli değil” serzenişi var.

Günlerdir yapılan çağrılara, Ziraat odalarının baskılarına rağmen devlet kanadından fındık fiyatları konusunda tek bir açıklama gelmedi. TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal’ın, “Üretici mağdur olmayacak” sözü adeta havada kaldı.

 Bu sezon Karadeniz en çok merak edilen olay olan Toprak Mahsulleri Ofisi fındık alıp almayacağı tartışmaları devam ederken Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’dan flaş fındık açıklaması geldi.

İstanbul’da düzenlenen Trabzonlular Günü’ne katılan Bakan Turhan fındıkla ilgili açıklamalarda bulundu.

TMO’nun fındık almayacağını açıklayan Bakan Turhan “Özellikle hükümet olarak şu aşamada TMO’nun fiyat açıklamasını istemiyoruz. Bu yılki stratejimiz öyle. Bu yılın şartları onu gerektiriyor. TMO piyasayı kontrol etmek için elindeki fındığı da piyasaya sürmeyecek, gerekirse bundan sonra gerekli müdahaleyi zamanında yapacak bu sene rekolte düşük biliyorsunuz fındık üreticimiz tabi ihtiyaç dolayısıyla mahsulünü satmak zorunda kalıyor ama fındık fiyatı bundan aşağıya düşmeyecek. Serbest piyasa kontrol altında daha iyi fiyatları yakında görmeyi bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorumlar
Akp diye bir parti tanımıyorum artık bitti
bu fındık 1 tl olmalı
Çiftçi 23.9.2018 - 16:17:24
Sayın Ferro yetkilileri böyle çiftçi desteklenmediği sürece siz çok yakın zamanda tüm fındık arazilerine sahip olursunuz.
çiftçi 23.9.2018 - 15:59:29
Devletin kimi desteklediği belli oldu.Yıllarca AKP ye destek verdim.Şimdi seçim zamanı hangi gerekçeyle oy isteyecekler.Oy vermem için bir gerekçe göstersinler.Çok yaşa FERRO bu şartlarda siz elimizdeki bahçeleri de alırsınız.
Niye aglıyorsunuzki ...giresun ordu ve trabzonda iktıdar partısıne ne kadar oy cıktı...şimdi secim olsa yine bu paryı kazanır ...benim kafasız köylüm akıllanmaz...boşuna aglamayın...yakında kömürleriniz dagıtıma çıkar....
Karadeniz'de ak parti bitti. Fındık la birlikte çuvala gömüldü.yerel seçimde herkes bunun cevabını verecektir.
Allah belanı versin inşallah yakın zamanda inşallah sandığı gõmülür
Üretici Fındığı değerinde satamadı, AKP Fındıkçıyı üç kuruşa sattı
Yaziklar olsun. Ciftciyi oldurdunuz. Katiller.
Çiftçi 22.9.2018 - 21:10:49
İnsanlar hak ettiği gibi yaşar.Eğer böyleyse 24 Haziran seçimlerinde CHP ve İYİ parti fındık fiatı 15 tl derken AKP üreticiyi sadece mağdur etmeyeceğiz dedi ve inandık oy verdik.Bundan sonra önümüze bakacaz artık.Bu iş artık bitmiştir.Seçim zamanı inşallah kapımızı çalarlar
yeni