Back To Top
ORGANİK GÜBRE İŞİNE EL ATTILAR

ORGANİK GÜBRE İŞİNE EL ATTILAR

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -22.9.2018
ORGANİK GÜBRE İŞİNE EL ATTILAR
- A +

 Akçakocalı fındık üreticilerinin daha iyi ve daha kaliteli ürün elde etmeleri için çaba gösteren iki ziraat mühendisi, bu kez organik gübre işine el attı

Sosyal medya hesaplarına baktığımızda Akçakoca’da fındık tarımının gelişmesi ve bahçe sahiplerinin bilgilenmeleri için her hafta bir konuda bilgi vermeye çalıştıkları görülen  Akçakoca tarım ilçe müdürlüğünün eski müdürleri Ziraat Mühendisleri Cenk Doğan ve Kenan Ünsal şimdide organik gübre yapmaya soyundular.

KURUM DESTEĞİ YANLARINDA

Yaptıkları paylaşımlarda İki mühendisin arkalarına kurumlarının desteğini de aldıkları görülmekte olup, kapalı ortamda hazırladıkları 5 ayrı kasada farklı oranlarda hammadde karıştırarak deneme üretimi yaptıkları, fındık çotanağı, fındık dalı ve hayvan gübresi ile 5 farklı kompost üretmeye çalışacakları ifade edildi.

ÖNCE SABIR VE İSTİKRAR

Fındık çotanakları ve dalları ile kompost üretmenin zor olduğunu, daha önceleri kompost üretmeye uğraşan bir kaç girişimcinin devam etmediklerini söyleyen ikili, başarmak için önce sabır ve istikrar gerekir ifadesinde bulundular.

SONUCU MERAKLA BEKLİYORUZ

 Yerli ve Milli üretimin öneminin her geçen gün daha iyi anlaşıldığı, fındık tarımında kazanılan paranın her gün daha da azaldığı şu günlerde böyle bir çaba içerisine giren eski müdürlerimize başarılar dilerken örnek analiz sonuçlarını merakla beklediğimizi belirtiriz.

Yorumlar

Yorumlar
ads 24.9.2018 - 09:12:18
Allah bereket versin. afedersiniz b.k bile fındıktan fazla para ediyor arkadaşlar, fındığı söküp dışarıdan ithali gelene kadar organik b.k işine girme zamanı gelmiş.
BELEDİYENİN ÖNCÜLÜĞÜNDE YAPILAN ÇALIŞMALARA ENGEL OLUNMASAYDI... ŞİMDİLERDE ÇFİTÇİLER ORGANİK GÜBRE FABRİKASINDAN GÜBREYİ BEDAVA ALIYORLARDI... AMA GEÇTİ... TREN KAÇTI...
yeni