Back To Top
FINDIKÇI SİZİN OYUNCAĞINIZ MI?

FINDIKÇI SİZİN OYUNCAĞINIZ MI?

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -19.9.2018
 FINDIKÇI SİZİN OYUNCAĞINIZ MI?
- A +

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bu haftayı da fiyat açıklamandan pas geçti.

Geçen  hafta basında sızdırılan bilgide, TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal’ın, “bir-iki gün içerisinde fındık fiyatını açıklayacağız” sözü yine  havada kaldı.

ÇARŞAMBA OLDU HALA FİYAT AÇIKLAMADI

Her hafta fiyat açıklayacağını duyuran ve kamuoyunu beklenti içine sokan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bu haftayı da fiyat açıklamadan geçirdi. Fındık üreticileri ise günlerdir beklediği 15 -18 lira fındık fiyatı hayaline kavuşamadı.

Tane olarak çuvala giren ve okulların açılmasıyla birlikte satılmaya başlanan fındık fiyatının halen açıklanmaması üreticileri karamsarlığa itti. Paraya ihtiyacı olan üreticiler de tüccarların kapısını çalarak, derdine derman aramaya başladı.

ÜRETİCİ SESİNİ DUYURAMADI

Temmuz ayından bu yana yeni sezondaki ürünlerine fiyat açıklanmasını bekleyen üreticiler, sesini hükümete bir türlü duyuramadı.

 Ürünlerinin bu yıl para edeceği hayaliyle yanıp tutuşan fındık üreticileri en az 15 – 18 lira arası fiyat bekliyor. Bu beklentisinin karşılık bulmasını isteyen üreticiler, okul sezonunun başlaması ve biriken borç ödemesi nedeniyle bir nebze olsun yarasını sarmak istiyor.

TMO’nun laf kalabalığıyla üreticileri oyaladığını belirten üreticilere, AK Parti ile MHP’de güçlü bir destek çıkmadığı gibi hükümet üyeleri de durumu seyrediyor.

Yorumlar

Yorumlar
Neyin peşindesin akçakoca tv , yoksa akrabanın hamaliye rantı içinmi yazıp çiziyorsun , sen vatandaşı düşünsen az Fındık’tan anlasan Tmo nun fiyat vermemesi hakkın yararına bilirdin ... !
Çiftçi 19.9.2018 - 21:05:38
Ferro ve yandaşları daha yeteri kadar doyuma ulaşmadı.Onu bekliyorlar.
cumhur 19.9.2018 - 17:28:52
İnadına AKP diyenler , İnadına oy verenler, Bu Millet sizin inadınızın kurbanı. Siz inat etmeye devam edin, İnatla oy verin , Bir gün Aklınız başınıza gelir belki..
yeni