Back To Top
FINDIK İŞİ FERRERO’YA TESLİM EDİLDİ

FINDIK İŞİ FERRERO’YA TESLİM EDİLDİ

 - 6 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -3.9.2018
 FINDIK İŞİ FERRERO’YA TESLİM EDİLDİ
- A +

TMO’nun halen fındık fiyatı açıklamamasına tepki gösteren MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Fındık işi Ferrero’ya teslim edildi gibi. Ordu ve Giresun halkı hazır olun. Fındık mitingi için meydana inme zamanı geldi.” dedi.

Fındıkta yüksek kesimlerde toplama devam ederken, bir yandan da satışlar devam ediyor. Fındıklar, serbest piyasada randıman kırmadan 13 lirayı aşarken, TMO’nun halen fiyat açıklamaması üreticilerin tepkisine neden oluyor.

ÜRETİCİLERİ MİTİNGE ÇAĞIRDI

Üreticiler, bu sezon düşük olan rekolte nedeniyle TMO’nun en az 15 lira taban fiyatı açıklaması gerektiğini söylerlerken, TMO’ya bir tepki de MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’tan geldi. Daha önce Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 15 Ağustos’tan önce fındık fiyatının açıklayacağını söyleyen Enginyurt, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, fındık  üreticilerini mitinge çağırdı.

YOK, ÖYLE YAĞMA, ŞİMDİ MEYDAN ZAMANI

Enginyurt yaptığı açıklamada, “Fındık işi Ferrero’ya teslim edildi gibi. Ordu ve Giresun halkı hazır olun. Fındık mitingi için meydana inme zamanı geldi. Cumhur ittifakı falan diyenler, şimdi zamanı değil diyenler. Şimdi tam zamanı. Her şeye zam yapıldı, fındık Ferrero’ya bırakıldı. Yok, öyle yağma, şimdi meydan zamanı. Millet perişan mı olsun isteniyor?, AK Parti vekilleri ses verin. CHP vekilleri siz de konuşun.” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
ömer 4.9.2018 - 14:35:47
sayın vekil çok geç kaldınız artık faydası olmaz kimseye yine olursa zaten ihtiyacı olmayıp ürününü bekleten zengine yarar bu iş köylü ürünü indirdi tüccara verdi bile ne yapsın millet işçisi gidecek çocuklar okula başlayacak sahi sizin böyle dertleriniz yoktu değil mi unutmuşuz ! gerçi alıştık biz milletin derdiyle dertlenmeyen vekillere de bakanlara da ya şunu anlayın artık fındık sadece Karadeniz'in değil Türkiye'nin değeri rahmetli Erbakan'ın dediği gibi eğer bu fındık İsrail'de yetişseydi bize eczanelerden reçete ile satarlardı diye tabi anlayana...
Çiftçi 4.9.2018 - 10:07:43
Sayın vekil Ferro biraz daha malı götürsün zira bu zamana kadar fiat açıklanmamasının başka sebebi ne olabilir.Bu işten nemalanan kişiler var.Bu nedenle sana bize meydanı bırakmazlar.
Ne oldu sayın vekilim hani sarayın önüne yatacaktınız.Yatırmazlar adamı
Sayın vekil öyle bir güçler olmalı ki seni de oturturlar.Fazla konuştun derler yakındır.
Çiftçi 3.9.2018 - 20:24:18
Geç kaldınız geç ha şunu bileydiniz fındık malesefki ferroya teslim edildi.Kimbilir ferroya kimler ortak ordan nemalanıyorlar.Yoksa bu kadar sessiz kalınır mı.Ama hak ettik biz bunları.CHP ve İYİ parti 15 tl fiat açıklarken AKP den sadece mağdur etmeyeceğiz dendi.Şimdi çiftçi oturup düşünsün
NEREDE VE NE ZAMAN? SEZON KAPANINCA MI?