Back To Top
AK Parti'de müracaatlar eylülde mülakatlar ekimde

AK Parti'de müracaatlar eylülde mülakatlar ekimde

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -3.9.2018
AK Parti'de müracaatlar eylülde mülakatlar ekimde
- A +

 AK Parti içerisinde belirlenen aday değerlendirme komisyonu hem adayların projelerini hem de halkta karşılıkları olup olmadığını inceleyecek.

 AK Parti’nin 6’ncı Olağan Kongresi ile başlayan seçim çalışmaları hız kazanırken; partide yerel seçim için taslak takvim netleşmeye başladı.

AK Parti’de adayların tespiti için süreç bu hafta başlıyor. AK Parti, aday belirleme sürecinde bir taraftan illerde anket ve mülakatlar gerçekleştirirken; bir yandan da bölgelerin nabzının tutmak için kendi belediyelerinde başkanların performanslarını takip edecek.

AK Partili olmayan belediyelerde ise halkın beklentileri analiz edilecek. Bu çalışmalar devam ederken Eylül ayı içerisinde aday adaylığı başvuru süreci başlayacak. Aday adayları kendi ikamet ettikleri yerlerden aday olmaları zorunlu olacak. Aday adayları yerel yönetimler için projelerini de ortaya koyacak.

DETAYLI ANLATILACAK

Aday adaylığı süreci sonrasında ise mülakatlar başlayacak. Taslak programa göre mülakatların Ekim ayı sonunda başlaması planlanıyor. Mülakatlar sırasında aday adayları kendi projelerini en detaylı şekilde anlatacak. Ayrıca parti yönetimin yapmış olduğu anketlerde adayların belirlenmesi sürecinde etkili olacak.

PROJELER DEĞERLENDİRİLECEK

AK Parti içerisinde belirlenen aday değerlendirme komisyonu hem adayların projelerini hem de halkta karşılıkları olup olmadığını değerlendirecek. Komisyon her belediye için alternatif isim önerilerini ortaya koyacak. Adaylarla ilgili son sözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söyleyecek.

DAHA FAZLA ZAMAN İMKÂNI

Aday belirleme sürecinde kayyum belediyelerin yanı sıra öncelik AK Partili olmayan belediyelerde olacak. AK Partili olmayan belediyelerin adaylarının öncelikli açıklanmasıyla, bu isimlerin halka kendilerini daha iyi anlatmaları için daha fazla zaman kazanmaları sağlanacak.

Yorumlar

Yorumlar
Akçakoxcalı 4.9.2018 - 21:04:12
Verin Cüneyt e Akçakoca dahada betona gömülsün.Ak müteahhitler bekliyor nereyi kazsak diye .Allah için yol yaptık yol yaptık ta yapılan bu yollara kaldırım kaldırımın üzerine de bi ağaç diktin mi.Bu kadar mı yeşil sevilmez arkadaş
millet 3.9.2018 - 23:08:57
kişiye hizmet eden değil millete hizmet eden ve AKÇAKOCANIN gelişmesi için proje çalışması olan aday. cüneyt yemenici inşaat ruhsatı ver inşaat bitti aradan 3 yıl geçti yol açılmıyor ve tahmini olarak 500 veya 600 bin lira otapark ücreti ver karşılığında ne otapark nede yol yani hizmet yok
yeni