Back To Top
Akçakoca sahillerinde bayram bereketi

Akçakoca sahillerinde bayram bereketi

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -23.8.2018
Akçakoca sahillerinde bayram bereketi
- A +

 "Batı Karadeniz'in incisi" olarak adlandırılan  Akçakoca sahillerinde Kurban Bayramı dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor.

Yaklaşık 38 kilometre kumsalı, 3 mavi bayraklı plajı ile bölgenin en önemli turizm alanlarından biri olan Akçakoca'da sıcak havadan bunalan turistler, sahillere akın etti.

Hava sıcaklığının 30, deniz suyu sıcaklığının 25 derece ölçüldüğü kentte, vatandaşlar denizde yüzüp kumsalda güneşleniyor.Kentte turizm anlamında güzel bir bayram geçirildiğini anlatan Akçakoca Turizm Derneği Başkanı Oğuzhan Yemenici, otellerde doluluğun yüzde yüz seviyesinde olduğunu söyledi.

Bayram tatili boyunca yoğunluğun devam etmesini beklediklerini belirten Yemenici, "Bayram tatili boyunca ilçede bir turizm hareketliliği görülüyor. Bayram sonrasında ise bu kadar olmasa da eylül ayının 15'ine kadar hareketliliğin devam edeceğini düşünüyoruz." diye konuştu.

Bu yıl sezonun iyi geçtiğine değinen Yemenici, sözlerini şöyle tamamladı:

"Akçakoca, İstanbul ve Ankara arasında, ulaşımı kolay bir mevkide bulunuyor. Bu açıdan özellikle günübirlik tatilcilerin tercihleri arasında yer alıyor. Sezon genel manada iyi geçiyor ve böyle devam edeceğini tahmin ediyoruz. Bölgeye gelen turistler de bizler de bu durumdan oldukça memnunuz."

Kaynak: Düzcenin Sesi

Yorumlar

Yorumlar
bayram günü belediye otobüslerinin bile ücretsiz olduğu yerde yine başıboş kaldırımlar tutulmuş parkomatçılar para istiyor.akçakocaspora bakamıyosanız kapatınmillet yardım yapmak zorunda değil.kale yolunuda mesken tutmuşlar.ortada bi kale yok ama otoparkçılar var.hayır araba soyulsa sorumlulukta almazlar.bu paralar kime gidiyo.orda çalışan arkadaşlar gitsinler kendilerind iyi bi iş bulsunlar.bunlar en küçük detay böyle oldukça ve bu gibi olaylar.ne esnaf güler ne gelenler
yeni