Back To Top
Doktor Rıdvan Dizman'dan Veysel Cingirt'in vefatı ile ilgili açıklama...

Doktor Rıdvan Dizman'dan Veysel Cingirt'in vefatı ile ilgili açıklama...

 - 8 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -21.8.2018
Doktor Rıdvan Dizman'dan Veysel Cingirt'in vefatı ile ilgili açıklama...
- A +

 Cumartesi günü geçirdiği kalp krizi sonrası vefat eden Veysel Cingirt’in ölümüyle ilgili yaptığımız habere, hastane acil servisinde görevli pratisyen hekim Rıdvan Dizman’dan cevap geldi. 

Veysel Cingirt’in cumartesi günü saat 17:18’de hastaneye giriş yaptığını söyleyen doktor Dizman, 8 dakika içinde EKG’sinin çekildiğini ve kriz tanısının koyularak sevkinin yapıldığını iddia etti.

 Açıklamasında Veysel Cingirt’in kalp krizi geçirdiği tanısının koyulmasına rağmen   neden saatlerce Akçakoca Devlet Hastanesinde bekletildiğini açıklamayan doktor Dizman, hastanenin kardiyoloji doktoru ile görüşme yapıldığını ve yapılan haberi maksatlı bulduğunu ifade ederek savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Düzce Devlet Hastanesinde görevli pratisyen hekim doktor Rıdvan Dizdar şu açıklamayı yaptı:

"Öncelikle yaptığınız haberleri belgelere dayandırarak yaparsınız daha sağlıklı olacağını düşünüyorum ya da isterseniz ben Veysel Cingirt’in acildeki doktoru olarak size belgeli olarak konuşabilirim.

Hastanın hastaneye giriş saati 17:18 sevkinin yapıldığı saat 17:26. Yani hasta geldikten sonra 8 dakika içinde ekg si çekilip tanısı koyulup 112 ile görüşülmüştür ve bu süreçte hastanemizin kardiyoloji doktoru ile irtibata geçilmiştir.

Bu yaptığınız karalama çalışmasını çok çirkin buluyorum. Bu tarz yazıların insanlarımızın doktorlara ve hastanelere olan inancını düşürmeye yönelik bilinçli yapılan bir eylem olması daha da üzücü bir olay. Bu yazınız hakkında suç duyurusunda bulunacağımı belirtmek isterim. İyi çalışmalar."

Yorumlar

Yorumlar
Aslında cevap vermeyi düşünmüyordum. Sonradan düşündüm sonuçta herkesin anlama kapasitesi aynı değil ya da ben pek açık anlatamadım. O yüzden daha açık bi şekilde tekrar anlatmak istedim. Hasta Akçakoca Devlet Hastanesine saat 17:18 de giriş yaptı. Hastanın ilk değerlendirmesi yapılıp, ekg si çekilip hemen tanısı koyuldu. Çünkü ekg okumak ve değerlendirmek tıp fakültesi mezun her doktorun bilmesi gereken ve bildiği bir tetkiktir. Hastanın tanısı koyulduktan sonra 112 ile görüşülüp sevk işlemi başlatıldı. Hasta 17:26 da sevk edilmiştir. Yani hasta saatlerce bekletilmemiş geldiğinden kısa bir süre sonra tanısı koyulup sevk edilmiştir. Bahsedilen bu veriler hem hastanenin hemde 112 nin sisteminde bulunmaktadır. Ayrıca benden izinsiz olarak resmimi ve ismimi yanlış bir haberde kullandığınız için özür dilemezseniz bu konu hakkında yasal yollara başvuracağımı belirtmek isterim. İyi çalışmalar.
Hastaneye vasat diyenler de sümüğü aksa acile serum diyerek koşuyor.Rapor için yalvarıyor ne düzenbaz insanlarsınız!!Yatacak yeriniz dahi yok.Madem hastane kötü siz de kendinizi çook seviyorsunuz yallah Düzceye!!!!
Düzgün haber yap!!! Suyun ısınıyor
Cesur Cingirt 21.8.2018 - 16:28:23
Doktorun yanlış teşhis koyması kayınpederimi hayattan kopardı. cumartesi günü kendisi evinden yürüyerek köylünün arabasına binerek akçakoca devlet hastanesine giderek koah hastası olduğunu söylemişti ancak rahatsızlığında kalp krizi geçirdini öğrendi ambulansla kasabaya yolladılar kendisi yürüyerek indi ambullanstan ve oğluna "beni burda öldürürler" dedi yanlış müdahale ettiler damarını patlattılar dediği gibi oldu onu hayattan doktorlar kopardı...
Doktor 8dk da sevk ettim demiş.haberi yapansa ısrarla saatlerce bekledi diyor.haber yapmadan iyice konu arastirildimi acaba??bu haberin amacı insanları bilgilendirmekmi karalamakmi açıkçası belli olmuyor.
yılmaz c.... 21.8.2018 - 11:14:02
bırakında bu memlekette doktor olsun beyler , onlarda insan untmayın, sanki adamı doktor öldürdü, kalp krizi geçirmiş , allahın takdiri
Gerekçeye bakarmısınız asıl bu doktor hakkında dava açılması lazım. Bu tepkisi suçluluk psikolojisinden olsa gerek
AHMET 21.8.2018 - 10:29:54
Bahaneye bak hele!!
yeni