Back To Top
Pat Pat Kasasında İnsan Taşımaya Ceza

Pat Pat Kasasında İnsan Taşımaya Ceza

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -13.8.2018
Pat Pat Kasasında İnsan Taşımaya Ceza
- A +

 Düzce Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada her geçen gün trafik kazasında birçok tarım işçisinin hayatını kaybettiği mevzuat gereği tarım işçilerinin römork kasaları gibi açık vasıtalarda taşınması yasak olduğu bildirildi.

 Valilikten yapılan açıklamada tarım işçilerinin standartlara uygun bir şekilde taşınması gerektiği aksi taktirde ciddi cezalara maruz kalacakları belirtilerek “İlimizde tarım hasadının başlaması ile birlikte mevsimlik tarım işçilerinin yasal olmayan bir şekilde kamyon, kamyonet, traktör ve pat-pat olarak tabir edilen römorklarda taşındıkları veya bu araçlara yüklenen yükler üzerinde seyahat ettikleri yaptığımız denetim ve kontrollerde gözlenmektedir. Vatandaşlarımızın bu şekilde seyahat etmeleri hem kendi can ve mal güvenliği açısından, hem de başkalarının can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturmaktadır" denildi.

HERKES KURALA UYACAK

Vatandaşlarımızın kurallara uyarak seyretmeleri güvenlikleri açısından çok önemlidir. Her geçen gün trafik kazasında birçok tarım işçimiz hayatını kaybetmektedir. Mevzuat gereği tarım işçilerinin römork kasaları gibi açık vasıtalarda taşınması yasaktır. Mevzuat gereği servis taşımacılığı belgesi olan otobüs veya minibüslerde taşınmaları gerekmektedir. Tarım işçilerimizin standartlara uygun bir şekilde taşınması yasa gereği zorunludur. Uymayanlar hakkında ciddi anlamda idari yaptırımlar uygulanacaktır. Emniyet ve Jandarma ekiplerimiz bu konunu üzerinde hassasiyetle durmaktadır.

pat- pat TARIMSAL AMAÇLI İŞLERDE KULLANILMALI

Denetimler artırılacaktır. Özellikle pat- pat diye tabir edilen araçlar; tarımsal amaçlı işlerde kullanılan araçlardır. Bu araçlar çok amaçlı bir hale getirilerek hem ulaşım, hem de tarımsal faaliyetler için kullanılır hale getirilmiştir. Vatandaşlarımızın çok dikkatli olması gerekmektedir. Vatandaşlarımızın trafikte dikkatli olup, kurallara uymaları can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir. Tüm vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını önemle rica ederiz” denildi.

Yorumlar

Yorumlar
Talimat çokta uyan ve uygulatan yok
yeni