Back To Top
KURALLARA UYAN MI VAR!?

KURALLARA UYAN MI VAR!?

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -8.8.2018
KURALLARA UYAN MI VAR!?
- A +

 Fındık hasadının başlamasıyla birlikte  sabahın ilk ışıklarıyla  kamyon, traktör ve patpat kasalarında tarlalara götürülen mevsimlik fındık  işçilerinin  zorlu yolculuğu başladı.

 Akçakoca’ya fındık toplamaya gelen mevsimlik  fındık işçileri, sabah ve akşam tarlalara traktör, pat pat  ve kamyonet kasası üzerinde taşınma işlemi sürüyor. Hiç bir güvenlik önleminin alınmadığı taşıma esnasında işçiler Allah'a emanet götürülüyor.

Geçen yıl yaşanan kazalar sonrası denetimleri sıklaştıran kamu görevlileri, yasak olmasına rağmen  bu sezon tarla sahiplerinin  kural tanımazlığına göz yumuyor. 

Yorumlar

Yorumlar
akçakocalı 8.8.2018 - 20:32:01
yomra sen papua yeniginede mi yaşıyorsun. burası akçakoca. sen hiç traktör kasasına binmedinmi ?,senin fıbdık tarlan yok mu? yorum yapmak için yorum yapıyorsunuz....
Zaten bu medya yuzünden biz fındıkçilar zor duruma düsüyoruz. Ürünümüzü taşıyamaz olduk geçen yıl. Kasada kimse olmasada ceza yedik. Birkaç kendini bilmez cahil yüzünden herkezin başı yandı. Haberciler sağolsun uğraşıyorlar işleri güçleri yok tabi. Findığı da yok iş bulamıyorlar bize çamur atıyoar
Tarlalarda 10-14 yaşlarında çocuklar çalışıyor, Sabah 07:00 Akşam 19:00 Saatine kadar 12 saat çalışıyorlar. Az bir yemek, Yatak yok, Sivrisinek ısırıyor, Banyo Tuvalet fındık tarlasında. Hastalık var, Salgın hastalıkta olabilir. Çavuş parası, Aşçı parası saçmalığı var. Tarlada olmayanlar para alıyor. DENETİM SIFIR MUHTARLAR NE İŞ YAPIYOR DİYECEĞİM AMA ONLAR DA İNSAN SİMSARI OLMUŞ.
yeni