Back To Top
NERDE O KADINLAR PLAJINDA ASLAN KESİLEN ZABITALAR... BU UYGULAMA SEÇİM KAYBETTİRİR

NERDE O KADINLAR PLAJINDA ASLAN KESİLEN ZABITALAR... BU UYGULAMA SEÇİM KAYBETTİRİR

 - 12 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -3.8.2018
NERDE O KADINLAR PLAJINDA ASLAN KESİLEN ZABITALAR... BU UYGULAMA SEÇİM KAYBETTİRİR
- A +

 Akçakoca’da geçen yıl, Mavi Bayraklı Çuhallı plajında üzerinde "şahsi mülkiyet girilmez" yazsıyla dönemin milletvekili Fevai Arslan’ın annesi için koydurduğu baraka bu sezon yine ortaya çıktı. Vatandaş barakayı yine görünce, Akçakoca belediyesinin çifte standart uygulamasına tepki gösterdi.

Geçtiğimiz yıl “Akçakocalılar sonunda bunu da gördü.” Başlığıyla gündeme getirdiğimiz haberde, Çuhallı plajına, gece yarısı başka bir yerde yapılıp getirilen teneke baraka konulduğuna,  vatandaşların teneke yığını görünümündeki çirkin yapıyı belediye zabıtasına şikayet etmelerine rağmen  hiçbir belediye yetkilisinin gecekondu ile  ilgilenmediğine, çünkü barakanın sahibinin dönemin milletvekili Fevai Arslan olduğuna yer vermiştik.

Mavi Bayraklı Çuhallı plajında bulunan çirkin yapının turizm şehri Akçakoca’ya yakışmadığını söyleyen duyarlı vatandaşlar, yapılan uygulamanın provokasyondan başka bir şey olmadığını söyleyerek belediyenin durma acil müdahale etmesini istemişlerdi.

Ancak Arslan’ın annesi için yaptırdığı baraka, şehir merkezinde esnafa ve vatandaşa karşı farklı tutum sergileyen, çifte standart uygulayan belediye tarafından görmezden gelindi.

Bir önceki dönem Akçakoca’dan sorumlu Milletvekili olan Fevai Arslan, bu dönem listeye giremedi, Akçakocalıların gönlünü almak için Akçakoca’da görev yapan Dr. Numan Çabuk 3. sıradan aday gösterilip seçilememişti, Çuhalı plajında gezen vatandaşlar “ Kendi gitti barakası bize miras kaldı” dediler, çünkü geçen yıl ki o gecekondu görünümündeki baraka bu sezon yine ortaya çıktı.

Geçen yıl onca tepki almasına rağmen Arslan’ın annesi için koydurduğu baraka, yeniden ortaya çıkınca, vatandaş bu kez önümüzdeki yerel seçimleri işaret ederek, bu istenmeyen uygulamaların Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin önüne engel olarak çıkacağını konuşmaya başladı.

Geçen yıl baraka için yapılan yorumlarda vatandaşlar, “ milletvekili olunca kumsallardan parseller mi verilmeye başlandı”, “ kurulduğu anda kaldırılması gerekiyordu” eleştirilerde bulunurken, barakanın yeniden konulmasına ise, “Kamuya ait yerler , kişisel tasarruflara hizmet edemez.” Gibi ifadeler kullandılar.

Vatandaşlar ayrıca, geçtiğimiz günlerde kadınlar plajında denetim yapan erkek zabıtalara göndermede bulunarak, “ nerede o zabıtalar, buraya neden bakmıyorlar” şeklinde yorumda bulundular.

Kaynak: Düzce TV

Yorumlar

Yorumlar
Akçakocalı 7.8.2018 - 21:50:17
Ya hemşerilerim inşaat yasağı ile kim ne yapmış zabıtanın gücü yetermi zabıta kime bağlı ve inşaaatı yapanlar kimler boş konuşmayın hiçbir zabıta gidip ne ceza kesebilir ne tutanak tutabilir
ads 6.8.2018 - 09:12:24
akçakocalıya müstehak yolun ortasına koskoca dönerci dikerken de bu milletten ses çıkmadı yarın ilçenin adı geppe kilise olsun deseler yine kimseden gık çıkmaz
Yazın insaat yasagını hice sayanlar hani nerde denetlemeler sokak ortasında bu rahatlık neden
Zabıtalar esnafların kaldırıma iki parca koydugu seyleri kaldırın demeyi cok iyi biliyorlar ama , cicekcilerin kaldırımı isgal ediyor diye süsleme yaptırmayarak kapatan bir belediye baskanı hani nerde? Bu koca sey neden burda cumhurbaskanlıgına kadar gondersin vatandaslarımız bunları sayın baskanımıza ...
Kumsal kafenin cirkin görüntüsü resmen yolu isgal etmis kaldırımda yürüyecek yer yok yarın fotografını cekip bimere kadar gönderecegim orayı
Vatandaş 4.8.2018 - 21:51:34
Kala kala bi barakaya mı kaldınız bırakın yahu milleti istediği gibi yaşasın ev yapsın gecekondu yapsın nasıl olsa yapanın yanına kar kalıyor sahiller kumsallar zaten işgal ettirilmiş Turkuaz otelinin önü kumsalı görmüyormusunuz adamlar canlı müzik disko yapmışlar içkiler kırla gidiyor kumsal adeta işgal edilmiş sonra kumsal büfe mekanın genişliğine bakın zaptedilen alana bakın hem yeşil alan hemde yürüyüş yolu masa ve koltuklarla kapatılmış adam etrafını ağaçlarla kapatmış gelin undankaleye 3 sıra masa ve sandalye atılmış yayalara geçecek yer kalmamış kim bunlar AK partili vatandaşlar vede akrabalar siz neden bahsediyorsunuz bal tutan parmağını yalıyor vatandaşı düşünen kim kumsal hakeza öyle bir kişiden şezlong kirası sezonluk 27 milyar alınmış kaç kişi var peki kaç paralık yatırım yapılmış millet kıçını tuta tuta cami tuvaletine yetişiyor varmı duş alma yeri soyunma giyinme yeri sözde turist geliyor gelen bin pişman herşey ateş pahası denetim yok sözde inşaat yasağı var var mı takan harıl harıl inşaat yapılıyor nerede yasak kim kime ceza kesecek hep partili adamlar alınan kararların arkasında duracak adam var mı bu nedenle boşa çene yormayın seçimlere kadar bu iş böyle gider inşallah seçimlerde memleketini seven gelecek nesillere yeşil alan bırakacak düzenlemeler yapan bir kişi bulunur da parti gözetmeksizin o aday desteklenir memleket betondan betonlaşmadan kurtulur bunlara kaldıysa yandı Akçakoca halkı
akçakoca'nın kumu bile akçakocalıların değil
Çuhallılı 4.8.2018 - 11:17:11
Hadi Cüneyt Başkan ne duruyorsun ya yıksanıza deniz kumuda mı parsellendi allahaşkına kutlarım sizi
Kadınlara güçleri yetiyor ancak anlaşılan.Erkek zabıtayı kadınlar plajına sokaklar sahillerde alkol cirit atıyor güle gündüz,barakalar gönderdiler bakayım zabıtayı.Birilerinin gelini olunca mı zabıta geliyor.Ama bu iş burda kalmiycak.Yigenlerimin o plajda uygunsuz yakanlamalarinin hesabını her türlü yasal yoldan verecekler.
Yok Akçakoca uyumuyor.Herseyinn farkında belediye seçimlerinde herkes cevabı ni vericek.
Sanırım zabıtanın sadece bayanlara gücü yetiyor.Semaverde çay demleyen bayanları basan zabitaya emir gelmemiş anlaşılan.Orada birilerinin gelini yok sanırım.Birilerinin gelini olunca zabıtanın da gelmesi kolay oluyor.Ama bu olay tabiki unutulmayacak.Secim geliyor.Bu şikayetler gerekli mercilere dekilleriyle elbette sunuldu.Gün ola Devran döne.
Bu gün yerel seçim olsa akp %75 yine birinci partiymis anlaşıldı değilmi benim güzel ilçemin insanları Uyumaya devam uyandığınızda belkide değerini bilmediğiniz deniziniz bile kalmayacak
yeni