Back To Top
'FINDIK FİYATI 15 AĞUSTOS'A KADAR AÇIKLANACAK'

'FINDIK FİYATI 15 AĞUSTOS'A KADAR AÇIKLANACAK'

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -1.8.2018
'FINDIK FİYATI 15 AĞUSTOS'A KADAR AÇIKLANACAK'
- A +

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, katıldığı canlı yayında, Karadenizli fındık üreticilerin merakla beklediği fındık taban fiyatının 15 Ağustos’a kadar açıklanacağını söyledi.

 Yeni fındık sezonu başladı ama üretici halen fiyat konusundaki belirsizlikten rahatsız. Üreticinin fındık fiyatını en az 15 lira açıklanmasını beklerken, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’tan önemli bir açıklama geldi.

TV 52’de canlı yayına katılan Enginyurt, hükümet yetkilileriyle fındık fiyatı konusunda sürekli temas halinde olduğunu söyleyerek, “hükümetten aldığımız bilgiye göre fındık fiyatı 15 Ağustos’a kadar açıklanacak. Fiyat bizim talebimiz 15 lira. Hükümetin bize fiyat konusunda net bir açıklaması yok ama denen beklentilerin karşılanacağı şeklinde. İnşallah dedikleri gibi fındığa güzel fiyat açıklarlar. Beni çadır kurmak zorunda bırakmak zorunda bırakmasınlar. Ben çadır kurmak meraklısı değilim. Ama kurarım.”

Fındıkta İtalyan firması ve içerdeki tetikçilerinin piyasayı düşürmek istediklerini söyleyen Enginyurt, “O İtalyan firması, ‘hükümet fındık fiyatını ne açıklarsa açıklasın. Biz fındığı 11 liradan alacağız’ diyorlarmış. Ben buradan Ordu milletvekillerine sesleniyorum. Gelin o tekelci firmaya karşı birlikte mücadele edelim. Hükümete ve cumhurbaşkanına sesleniyorum, fındık üreticisi bu tekelci firmaya yem etmeyelim. MHP olarak Fındık üreticisinin hakkını sonuna kadar savunacağım. Buradan tüccarlara, fındık manavlarına sesleniyorum. Fındık üreticisinin hakkını size yedirmeyeceğim. Borsa başkanlarına sesleniyorum. Eylül ayına kadar o tabelalarında fiyat yazmazsanız 19 ilçe başkanımla kapınızdayım. Ayağınızı denk alın”

Yorumlar

Yorumlar
Olayın iyice suyunu çıkarttılar sanki arkadaş ceplerinden verecekler sanki millet bunlardan haraç rüşvet istiyor verin Milletin hakkını gübrenin tonu olmuş bilmem ne kadar para ilaç olmuş şu kadar para fındığın emmeyi ortada millet ağustos ayı boyunca uyku uyumuyor fındık toplayacağız diye yazık Bu milletin emeklilerine verilen 18 lira millet rahatlasın hakkını alsın
Çiftçi 2.8.2018 - 09:00:36
Sayın MHP li vekil bu kadar mücadele ederken iktidar milletvekillerinin neden sesi çıkmıyor yoksa italyan firması ile bağlantıları mı var.Yazık etmeyin çiftçimize bu kadar sömürüldüğümüz yeter .Sayın vekilimize teşekkür ediyoruz
Helal lan sana...
yeni