Back To Top

YKS tercih kılavuzu yayınlandı

YKS tercih kılavuzu yayınlandı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -1.8.2018
YKS tercih kılavuzu yayınlandı
- A +

 YKS sonuçlarının açıklanmasıyla öğrenciler ÖSYM'den YKS tercih kılavuzunu beklemeye başladı ve ÖSYM tarafından YKS kılavuzu yayınlandı. ÖSYM'nin yayınladığı YKS kılavuzunu ve üniversite tercihlerine dair detayları haberimizde bulabilirsiniz. İşte üniversiteye başlayacak öğrenciler için kritik viraj olan tercih dönemi ayrıntıları ve YKS 2018 tercih kılavuzu...

YKS sonuçları açıklandı ve bir hafta içinde üniversite tercihleri başlayacak. Tercihlerini yapmaya hazırlanan öğrenciler YKS kılavuzunu büyük merakla bekliyordu ve ÖSYM’den YKS tercih kılavuzu yayınlandı.

ÖSYM’DEN YKS KILAVUZU AÇIKLAMASI

Adaylar,2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. ‘Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü' mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Üniversite sınav sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. YKS sonucunu öğrenmek isteyen adaylar ÖSYM AİS üzerinden sınav sonucunu sorguladılar, şimdi gözler üniversite tercihlerinde. Beklenen üniversite tercihleri ise 7 Ağustos ile 14 Ağustos arasında gerçekleşecek.

YKS tercih kılavuzu için tıklayınız

2018 puanları ve tercihler için tıklayınız

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni