Back To Top
BAKAN GİTTİ HEMŞİN’İN ASFALT İŞİ YATTI!

BAKAN GİTTİ HEMŞİN’İN ASFALT İŞİ YATTI!

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -31.7.2018
BAKAN GİTTİ HEMŞİN’İN ASFALT İŞİ YATTI!
- A +

 Geçtiğimiz Haziran ayında 4 yıldır çektikleri çileyi yolu kapatarak dile getiren Hemşinlilerin sıcak asfalt sevinci kısa sürdü.

Bakan Özlü’nün liste dışı kalmasıyla muhatap bulamayan Hemşinlilerin tozla imtihanı daha uzunca bir süre gündemdeki yerini korumaya aday..

Faruk Özlü’nün Kara Yolları Genel Müdürlüğünden seçim sonrasına aldığı sıcak asfalt sözü havada kaldı. Bakan Faruk Özlü’nün yeni kurulan Bakanlar Kurulunda görev almaması sonrası, başta Efteni projesi olmak üzere bir çok yatırımda ödenek sıkıntısı baş gösterdiği dile getirildi.

BAKAN ÖZLÜ MUHTAR AYHAN KİBAR’A SÖZ VERMİŞTİ

Bilindiği gibi, 7 Haziran Perşembe günü,  4 yıldır taş ocağından malzeme çeken kamyonların bozduğu Hemşin köy yolunu araç trafiğine kapatarak çözüm isteyen Hemşin köylülerinin sıcak asfalt talebine, dönemin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü duyarsız  kalmamıştı. Bakan Özlü, Hemşin Köyü muhtarı Ayhan Kibar ile bir araya gelerek Karayolları yetkilileri ile görüştü. Görüşmede Akçakoca – Melenağzı arasında yapımı devam eden sahil yoluna sıcak asfalt  dökülmeye başladığı anda  Hemşin sapağından başlayarak köyün bütün yollarına da  sıcak asfalt döküleceği sözü verildi.

MÜDÜR YARDIMCISI HEMŞİN YOLUNU PAS GEÇTİ

Pazartesi günü Düzce Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında toplanan Düzce İl Koordinasyon toplantısında söz alan Karayolları Bölge Müdürü Yardımcısı Emin Sert,  sahil yolunun Kurban Bayramında araç trafiğine açılacağını söylemiş ancak Hemşin köyüne verdikleri sıcak asfalt sözüne hiç değinmemişti.

 KÖYLÜ VERİLEN SÖZÜN TUTULMASINI İSTİYOR

Fındık sezonun başlamasıyla birlikte köy yolunda araç trafiğinin daha da yoğunlaştığını söyleyen köylüler, tozdan boğulduklarını ve karşılarında muhatap bulamadıklarından yakındı.

 

Yorumlar

Yorumlar
%65 devam
yeni